Wasteland 3 - jak otwierać zamki

Otwieranie zamkniętych drzwi, sejfów i pojemników.

W trakcie rozgrywki w Wasteland 3, natrafisz na setki różnorakich pojemników, sejfów, skrzyń i drzwi, które będą zamknięte. By się przez nie przedostać trzeba będzie wykorzystać jedną z umiejętności postaci jaką jest Otwieranie zamków. W tym rozdziale przedstawiamy jak wygląda cały proces otwierania zamków i o czym warto pamiętać.

Jak zostało już wspomniane, by móc otworzyć zamknięte drzwi, sejf czy inny pojemnik, będziesz musiał zainwestować którąś postacią w umiejętność Otwieranie zamków (1). Im wyższy poziom tej umiejętności, tym wyższego poziomu zamek uda się sforsować postaci.

164

Co ciekawe, w grze nie ma konieczności posiadania wytrychów, jak ma to miejsce w innych produkcjach. Wystarczy, by postać miała odpowiednie umiejętności. Jeśli tak będzie, informacja o zamkniętych drzwiach (2) czy jakimś pojemniku wyświetli się na biało. W przeciwnym wypadku, jeśli nie posiadasz postaci z odpowiednimi umiejętnościami, komunikat będzie miał barwę czerwoną.

165

By otworzyć zamknięty obiekt wystarczy wybrać postać z umiejętnością, a następnie na nim kliknąć. Postać sama uda się na miejsce i po kilku sekundach sforsuje zamek. Jeśli były to drzwi to zostaną otwarte - jeśli z kolei pojemnik, od razu otworzy się okno z przedmiotami, które się tam znajdowały.

Pamiętaj, by zawsze wysyłać do otwarcia postać, która posiada odpowiednie zdolności. Alternatywnie możesz po prostu zaznaczyć wszystkie postacie - jeśli wydasz wtedy rozkaz otwarcia pojemnika, uda się tam postać o najwyższym poziomie umiejętności Otwieranie zamków.

Następnie: Wasteland 3 - jak rozbrajać pułapki i alarmy

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak zarabiać gotówkę

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami