Wasteland 3 - jak działa reputacja

Wpływ reputacji na rozgrywkę i relacje z postaciami.

Wasteland 3 posiada stosunkowo prosty system reputacji. Akcje podejmowane przez gracza są w grze oceniane przez różne frakcje, co finalnie wpływa na relacje z daną grupą. W tym poradniku wyjaśniamy jak dokładnie działa system reputacji, jak zwiększyć poparcie danej grupy i na co finalnie to wpływa.

Reputacja z daną grupą zmienia się w głównej mierze w trakcie rozmów. Jeśli wybierzesz kwestię dialogową, która będzie mieć pozytywny bądź negatywny wydźwięk, musisz liczyć się z tym, że wpłynie to na reputację (1). Wszystko opiera się o system punktowy - im ważniejszej sprawy dotyczy dana kwestia, tym więcej punktów utracisz bądź zyskasz.

153

Stan reputacji sprawdzić możesz w każdym momencie wchodząc np. do ekwipunku (domyślnie uruchamianego klawiszem I) i klikając w zakładkę Reputacja (2). Znajdziesz tutaj wskaźniki reputacji dla różnych ugrupowań. Jeśli zaznaczysz daną grupę - na przykład Szeryfowie Patriarchy (3) - na ekranie wyświetli się poziom reputacji (4) z tą grupą.

154

Lepsze relacje z daną grupą wiążą się z różnymi benefitami - jak dodatkowe zlecenia poboczne czy zniżki u handlarzy. Z kolei jeśli twoje relacje spadną na bardzo niski poziom, nie będziesz w stanie praktycznie z nikim z danej grupy porozmawiać i czegokolwiek się dowiedzieć.

Musisz pamiętać, że nie będziesz w stanie utrzymać świetnych relacji z każdą grupą, gdyż one same często skaczą sobie do gardeł - opowiedzenie się po którejkolwiek ze stron sprawi, że jedna grupa będzie patrzeć na ciebie przychylniej, druga z kolei może cię znienawidzić. Warto przy tym przed każdą rozmową z postacią niezależną zapisać grę - jeśli coś pójdzie nie po twojej myśli, zawsze możesz ją wczytać i poprowadzić dialog w inny sposób.

Następnie: Wasteland 3 - jak zarabiać gotówkę

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - handel: jak poprawić ceny

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami