Wasteland 3 - handel: jak poprawić ceny

Zwiększenie cen sprzedaży i zmniejszenie cen kupna przedmiotów.

W trakcie rozgrywki w Wasteland 3, zbierzesz tysiące różnorakich przedmiotów. Sporą ich część będziesz z pewnością chciał sprzedać handlarzom, jednak bardzo niska cena, jaką oferują za dobra, może do tego zniechęcić. Podobnie jak astronomiczne ceny zakupu. W tym rozdziale wyjaśniamy co zrobić, by poprawić ceny u handlarzy i jak wielki ma to wpływ na rozgrywkę.

Mechanikę wymiany towarów u handlarzy opisaliśmy w rozdziale jak sprzedawać i kupować przedmioty, w tym skupiamy się wyłącznie na poprawie cen i kupców. Domyślnie przedmioty sprzedawać możesz za jedynie mały procent ich ceny. Poprawić to możesz za pomocą umiejętności Handel.

Każdy jej punkt sprawia, że sprzedajesz przedmioty o 50% drożej i kupujesz 1% taniej. Dla przykładu, na 10 poziomie tej zdolności, przedmiot, który oryginalnie wart był 20$, sprzedasz za 100$ (500% premia). Premię, którą otrzymujesz w trakcie sprzedaży (1), sprawdzisz podczas handlu z kupcem - wartość wyświetla się w prawej części ekranu.

150

Przy zakupie premia nie jest tak spektakularna, ale i nawet 10% rabatu zrobi swoje. Tak jak w przypadku sprzedaży, premia przy kupnie (2) także wyświetla się w trakcie wymiany towarów z kupcem.

151

Oprócz samej zdolności Handlu, możesz zainwestować też w cechy. Cecha Kutwa (3) sprawi, że otrzymasz 20% rabatu przy zakupie wielu przedmiotów jednocześnie (np. granatów czy apteczek), z kolei Entuzjasta antyków (4) da ci szansę (mniej więcej 1 do 5) na sprzedanie złomu za 50-krotność oryginalnej ceny.

152

Na ceny mogą mieć także wpływ relacje z grupą, z którą chcesz handlować. Im wyższych jest ich poziom, tym generalnie lepsze ceny sprzedaży i niższe ceny zakupu.

Następnie: Wasteland 3 - jak działa reputacja

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak przywrócić postać do życia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami