Wasteland 3 - kim są towarzysze

Różnice między towarzyszami a postaciami stworzonymi przez gracza.

W trakcie rozgrywki w Wasteland 3 możesz tworzyć własne postacie, ustalając każdą ich cechę, umiejętności i wygląd. Natrafisz także na towarzyszy przygotowanych przez twórców gry. Czym różnią się towarzysze od postaci i na co trzeba zwracać tutaj uwagę? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Choć twoja przygoda w Wasteland 3 rozpoczyna się od objęcia kontroli nad 2-osobową drużyną, szybko, bo już po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia gry, będziesz mógł dołączyć kolejnych członków do drużyny.

Zarządzać drużyną możesz dzięki jednej z postaci w bazie - Sergeiowi Greatskiemu (1). Po wejściu w interakcję z tą postacią musisz wybrać opcję dialogową Musimy rozporządzić naszymi aktywnymi strażnikami (2), by przejść do okna zarządzania. Cały proces szczegółowo opisujemy w rozdziale jak zmienić skład drużyny.

137

W oknie zarządzania możesz zdecydować, jakie postacie znajdą się finalnie w drużynie. Każda drużyna składać może się z maksymalnie 4 stworzonych przez ciebie postaci - są one oznaczone za pomocą ikonki gwiazdy (3). Pozostałe dwa miejsca zająć muszą towarzysze. Kim jednak są?

138

Towarzysze to przygotowane przez twórców gry postacie niezależne, w jakiś sposób powiązane z fabułą. W trakcie swoich wędrówek mogą dołączyć do twojej drużyny. Pierwszym towarzyszem, który do ciebie dołączy, jest Szeryf Kwon.

Różnią się od stworzonych przez ciebie postaci pod kilkoma względami. Każdy towarzysz ma z góry określone atrybuty i punkty umiejętności - nie możesz wybrać startowych tak jak w przypadku stworzonych własnoręcznie postaci. Startują oni też z unikalną dla siebie bronią. Jednakże, towarzysze awansują na wyższe poziomy jak inne postacie - możesz swobodnie rozdzielać punkty atrybutów, cech i umiejętności. Możesz także wybierać ich ekwipunek.

Największą różnicą w stosunku do postaci jest ich własna opinia o twoich akcjach. Jeśli zaleziesz im za skórę, mogą się od ciebie odłączyć bądź nawet zaatakować. Dobrym przykładem jest wspomniany Szeryf Kwon, który może stać się wrogo nastawiony, jeśli zaatakujesz niewinne osoby.

Następnie: Wasteland 3 - jak zdobyć zwierzęcego towarzysza

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - ile można mieć postaci w drużynie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami