Wasteland 3 - jak przywrócić postać do życia

Ocucanie powalonych i obezwładnionych postaci.

W trakcie walk w Wasteland 3, twoje postacie otrzymywać będą obrażenia od wrogów. Jeśli ich poziom kondycji spadnie do 0, zostaną powalone i trzeba będzie je ocucić. W tym rozdziale wyjaśniamy jak można tego dokonać i czy trzeba spełnić jakiekolwiek wymagania.

Poziom zdrowia swoich postaci sprawdzić możesz w dowolnym momencie spoglądając w lewy dolny róg ekranu. Jeśli kondycja którejś z nich spadnie do 0, portret zmieni się na czerwony (1), a po najechaniu na niego otrzymasz informację (2) o tym, że postać straciła przytomność i ile masz czasu na jej ocucenie, zanim zostanie obezwładniona.

146

Na polu walki też łatwo możesz zauważyć taką postać. Nad jej głową pojawi się symbol pulsu z cyfrą (3) - cyfra oznacza oczywiście ilość tur do całkowitego obezwładnienia.

147

By postawić postać na nogi, musisz rozkazać innemu członkowi drużyny, by do niej podszedł i ją ocucił. Przywróci to postać do akcji, będzie ona jednak posiadać potężną karę do statystyk (4) - tym mocniejszą, im dłużej postać pozostawała nieprzytomna. Efekt ten usunąć możesz poprzez wizytę u lekarza bądź skorzystanie z zestawu pourazowego.

148

Jeśli nie uda ci się ocucić postaci zanim upłynie wskazany na ekranie czas, zostanie ona obezwładniona. By przywrócić ją do życia konieczna będzie wizyta u doktora (teleportuje on uzdrowionego do reszty drużyny) bądź wykorzystanie Kolca Nitro (5).

149

Staraj się w miarę możliwości oszczędzać Kolce Nitro. Są to jedne z rzadszych przedmiotów w grze, warto trzymać je więc na specjalną okazję. Jeśli masz możliwość powrotu do doktora, udaj się tam i zapłać za przywrócenie sojusznika do życia.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak szybko sprzedać cały złom

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami