Cyberpunk 2077 i mikrotransakcje w multiplayerze: "Chcemy, by ludzie z radością wydawali pieniądze"

Monetyzacja trybu wieloosobowego.

  • Multiplayer w Cyberpunk 2077 może zaoferować mikropłatności
  • CD Projekt twierdzi, że nie będą jednak agresywne

Tryb wieloosobowy w Cyberpunk 2077 - który będzie osobną produkcją - najprawdopodobniej zaoferuje mikrotransakcje. Informację przekazali przedstawiciele CD Projekt podczas spotkania z inwestorami.

Prezes grupy CD Projekt zapewnia jednak, że monetyzacja gry „nie będzie agresywna”, bo polski zespół „nigdy nie jest agresywny wobec fanów”.

- Spodziewamy się, że będzie można kupić interesujące rzeczy - powiedział Adam Kiciński. - Naszym celem jest ukształtowanie monetyzacji tak, by ludzie z radością wydawali pieniądze. Nie chcę tu brzmieć jak cynik ani ukrywać czegokolwiek. Chodzi po prostu o stworzenie poczucia wartości.

- Należy oczekiwać [mikrotransakcji - red.], a Cyberpunk stwarza szerokie możliwości sprzedaży rozmaitych przedmiotów, ale nie zamierzamy być agresywni. Nie chcemy zranić graczy.

cp1
Nowa fura i komóra za pieniądze?

Z wypowiedzi Kicińskiego można więc wywnioskować, że mikropłatności w wieloosobowym Cyberpunku będą dotyczyły jedynie przedmiotów kosmetycznych, przykładowo nowych strojów.

CD Projekt Red potwierdziło już wcześniej, że podstawowa, oferująca przygodę dla jednego gracza produkcja będzie pozbawiona mikrotransakcji. Jeśli chodzi o multiplayer, gra zadebiutuje najwcześniej w 2021 roku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: CD Projekt

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami