Crusader Kings 3 - intrygi, jak kogoś zabić

Spisek, morderstwo.

Crusader Kings 3 to nie tylko wojna, ale też intrygi. Możesz rozpoczynać spiski oraz intrygi po prostu kilkając na dowolnego człowieka w grze prawym przyciskiem myszy. Jedną z dostępnych opcji jest morderstwo (1).

Zanim zdecydujesz się wcielić plan w życie (2), przyjrzyj się opisowi spisku. Widzisz tu procentową szansę powodzenia, a także szansę, że zostaniesz ujawniony.

murderr

Gdy zatwierdzisz intrygę, w menu Intryg (3) możesz zaprosić innych, by ci pomagali, klikając przycisk Invite i wybierając spośród poddanych i innych związanych z tobą ludzi. Taka pomoc często wymaga jednak zachęty w postaci łapówki lub szantażu.

intryga

Warto też zajrzeć do menu Council, czyli twojej rady (4). Tam w okienku Spymastera, środkowa ikona akcji tej postaci to Support schemes (5). Jeśli ją aktywujesz, automatycznie zwiększysz szansę na wszystkie intrygi.

spymaster

Spisek trwa zazwyczaj ponad rok. W jego trakcie będziesz świadkiem różnych losowych zdarzeń - zazwyczaj jednego lub dwóch. Może to być na przykład dodatkowa okazja, by zbliżyć się do ofiary albo poznać jej plany.

Morderstwo to często dobry sposób na pozbycie się niewygodnego wasala lub kogoś, po kim tytuł odziedziczy ktoś, kto bardziej nam sprzyja.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - wojna, jak walczyć i zdobyć wojsko

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - ślub, jak wybrać żonę czy męża

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami