Wasteland 3 - jak zaznaczyć wszystkie postacie

Zaznaczanie i ruch wszystkimi postaciami jednocześnie.

W Wasteland 3 kierować będziesz poczynaniami drużyny składającej się z kilku postaci. Możesz poruszać każdą z nich osobna, możesz też jednak wydawać polecenia całej grupie. W tym poradniku wyjaśniamy jak szybko i wygodnie zaznaczyć wszystkie postacie.

Podczas rozgrywki w Wasteland 3 będziesz mógł mieć maksymalnie 6 postaci w drużynie. W takiej sytuacji łatwo którąś pominąć i wydawać rozkazy niepełnej grupie. By łatwo rozpoznać, którą postać masz zaznaczoną, popatrz w lewy dolny róg ekranu - portrety zaznaczonych postaci będą delikatnie wysunięte do góry (1).

131

Wewnątrz miasta może nie być to problematyczne, jednak poruszanie się pośród wrogów może doprowadzić do tego, że część drużyny będzie daleko od miejsca walki. By temu zaradzić możesz w prosty sposób zaznaczyć całą drużynę, nawet jeśli postacie nie są koło siebie.

W tym celu zaznacz dowolną postać, a następnie wciśnij Spację (w przypadku konsol konieczne jest wciśnięcie prawego drążka analogowego). W ten sposób cała drużyna zostanie zaznaczona - a wokół portretów postaci pojawi się obramowanie (2).

132

Co ważne, możesz ustawić kto będzie liderem drużyny - czyli to, która postać będzie na przykład otwierać skrzynie czy rozpoczynać rozmowy z NPC. W tym celu zaznacz postać, która ma przewodzić grupie i po prostu wciśnij wspomnianą Spację. Cała grupa zostanie zaznaczona, a wskazana przez ciebie postać będzie inicjować akcje. Jeśli zechcesz zmienić lidera, kliknij na inny portret i ponownie zaznacz wszystkich.

Następnie: Wasteland 3 - jak sprzedawać i kupować przedmioty

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak usuwać negatywne efekty z postaci

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami