Wczesna wersja Baldur's Gate 3 będzie kosztowała 60 dolarów

Twórcy wyjaśniają wysoką cenę.

  • Cena wczesnej wersji Baldur's Gate 3 jest wyższa niż innych gier
  • Twórcy obiecują „wyższą jakość produkcyjną”
  • Gra w Early Access zaoferuje 25 godzin rozgrywki

Dyrektor studia Larian do spraw wydawniczych - Michael Douse - ujawnił, że wczesna wersja Baldur's Gate 3, która pojawi się na Steamie w programie Early Access, będzie kosztowała równowartość 60 dolarów, czyli około 225 zł.

Produkcja jest więc jedną z najdroższych gier zespołu na PC. Poprzedni projekt deweloperów - Divinity: Original Sin 2 - był o 15 dolarów tańszy, gdy zadebiutował w nieukończonym wydaniu.

Wysoka cena nie spodobała się internautom, którzy uważają, że jest za duża, jak na nieskończony produkt. Douse w odpowiedzi zwrócił uwagę, że wczesna wersja zaoferuje zawartości na 25 godzin zabawy. Podkreślił, że nie ma obowiązku kupna tytułu w obecnej formie.

- Divinity: Original Sin 2 zostało przygotowane przez mniejszy zespół. Teraz Larian liczy dwa razy więcej osób (…). Baldur's Gate 3 jest zaś większe, głębsze i wyróżnia się wyższą jakością produkcyjną - tłumaczy dodatkowo deweloper w rozmowie z serwisem PC Gamer.

- Lepiej traktować Early Access jako umożliwiające grę zamówienie przedpremierowe. To oczywiście nie jest dokładny opis, funkcją tego systemu jest ulepszenie tytułu poprzez zbieranie opinii, testowanie pomysłów i eksperymentowanie wraz z odbiorcami - wyjaśnia.

Douse przekonuje też, że stosunkowo niewiele osób narzeka na wysoką cenę. Uważa zaś, że nabywcy wczesnej wersji zyskają, kupując nieukończony produkt, bo mogą uczestniczyć w procesie jego rozwoju. Przypomina, że w przypadku Divinity: Original Sin 2 deweloperzy byli transparentni. Baldur's Gate 3 w programie Early Access na Steamie ukaże się 30 września.

Zobacz: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami