Wasteland 3 - tryb zasadzki: jak zasadzić się na wroga

Przygotowywanie zasadzki, ukrywanie się oczekiwanie na ruch przeciwnika.

Tryb zasadzki - znany z innych produkcji tego typu jako tryb warty - jest bardzo użytecznym narzędziem walki w Wasteland 3. Pozwala zaczaić się na wroga, przygotowując zasadzkę, by zadać obrażenia zanim przeciwnik zdąży schować się za osłonę. W tym rozdziale opisujemy jak korzystać z tej mechaniki i jakie są jej ograniczenia.

Standardowo, tryb zasadzki uruchomić możesz za pomocą klawisza V bądź klikając na przycisk Ostatnia akcja (1) i wybierając Zasadzka (2). Gdy to zrobisz, postać zużyje wszystkie swoje punkty akcji - a za każdy punkt powyżej ilości wymaganej do wykonania ataku (3), otrzyma dodatkowe 5% szansę na trafienie.

123

Zasadzka aktywuje się w momencie, w którym w zasięgu ataku postaci poruszy się wróg. Postać wykona wtedy pojedynczy atak i zakończy swój ruch. Tryb ten jest świetnym sposobem na przygotowanie się na nadejście dodatkowych jednostek wroga, które pozostają za osłoną bądź po za zasięgiem ataku.

Warto jednak korzystać z trybu Zasadzki z rozwagą. Czasami lepszym wyborem jest zachowanie punktów akcji do następnej tury bądź zwiększenie obrony. Jeśli, na przykład, posiadasz postać wyposażoną w strzelbę, tryb zasadzki najpewniej się nie spisze - bronie te są niecelne na większe dystanse, przez co postać zmarnuje tylko ruch i amunicję.

Następnie: Wasteland 3 - mapa świata: jak korzystać i poruszać sie po świecie

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - osłony i obrona postaci

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami