Wasteland 3 - jak unikać zagrożeń na mapie

Unikanie zasadzek i walk, wczesne wykrywanie zagrożeń.

Sporą część swojego czasu w Wasteland 3 spędzisz na mapie świata. Do odkrycia jest tutaj kilkadziesiąt lokacji, jednak pomiędzy nimi czekają cię różne losowe wydarzenia - także liczne zagrożenia, jak zasadzki. W niniejszym rozdziale podpowiadamy, jak unikać tego typu zagrożeń, a nawet obracać wszystko na swoją korzyść.

Podczas poruszania się na mapie, nie natrafisz na żadne grupy wrogów - nie licząc powiązanych z fabułą wydarzeń czy wejścia do lokacji. Zamiast tego co jakiś czas trafisz na losowe wydarzenie - jak walczących pomiędzy sobą przeciwników czy patrolujących okolicę wrogów. Często jednak wpadniesz w zasadzkę (1).

119

W takiej sytuacji, w zależności od twoich zdolności, będziesz mógł w różnoraki sposób zareagować. Wysoki poziom zdolności Przetrwanie (2) pozwoli ci uciec bądź odwrócić sytuację na swoją korzyść i zasadzić się na wroga - a przynajmniej rozpocząć walkę od swojej tury. Inne zdolności, jak Przedziwna nauka (3), dadzą ci szansę na wpłynięcie na wroga - poprzez, na przykład, nałożenie na niego osłabienia.

W trakcie przemierzania mapy świata, pamiętaj o tych zasadach:

120
  • Często zapisuj grę. Warto robić szybkie zapisy, a także zapisywać grę ręcznie. Możesz też wejść do opcji gry i w zakładce Rozgrywka (4) ustawić opcję automatycznego zapisu (5) co określoną ilość minut. Częste zapisy pozwolą ci w razie konieczności wczytać grę bez utraty postępów.
  • Pilnuj poziomu zdrowia swoich postaci. Jeśli wpadniesz w zasadzkę, gdy każda z twoich postaci posiada 1/3 punktów zdrowia, ciężko będzie ci wygrać tego typu walkę. Korzystaj z przedmiotów leczniczych bądź z usług doktorów, by utrzymać drużynę przy dobrym zdrowiu.
  • Zainwestuj w umiejętności. Najskuteczniejsza będzie tutaj umiejętność Przetrwania, która pozwoli ci w dużym stopniu wpłynąć na przebieg zasadzki. Przydać mogą się także zdolności Przedziwna nauka, Nerdowskie rzeczy czy Podstępny kutafon.

Następnie: Wasteland 3 - gdzie znaleźć handlarzy

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - szybka podróż: holowanie Kodiaka

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami