Wasteland 3 - jak podświetlać interaktywne obiekty

Podświetlanie skrzynek, ciał i obiektów do interakcji.

Podczas przemierzania kolejnych lokacji w Wasteland 3 natrafisz na wiele interaktywnych obiektów - skrzyń i zwłok do przeszukania czy terminali do obsługi. Wiele z nich jednak łatwo pominąć, gdyż często zlewają się z otoczeniem. By tego uniknąć możesz jednak wykorzystać klawisz do podświetlania interaktywnych obiektów - o czym piszemy w niniejszym poradniku.

Do podświetlania obiektów służy domyślnie Lewy Shift (odpowiednio LT i L2 dla konsol Xbox One i PS4). Przytrzymanie go sprawia, że postacie i ich imiona (1), kontenery i zwłoki (2), a także obiekty do interakcji (3) zostaną podświetlone. Stają się lepiej widoczne, przez co niemożliwe jest ich pominięcie.

118

Klawisza tego możesz używać w dowolnym momencie, również w walce. Rób to regularnie, bo bardzo łatwo jest pominąć skrzynki z amunicją czy lekami, nie mówiąc o pozostawionych przez wroga łupach. Przydaje się to także w momencie, w którym postać z wysoką percepcją odnajdzie ukryty pojemnik bądź pułapkę.

Staraj się jednak nie trzymać klawisza cały czas. Gra ma irytujący błąd, w którym czasem nie rejestruje wciśnięcia tego przycisku, jeśli trzymasz go przez długi czas. W praktyce oznacza to, że po przejściu do dalszej części lokacji, pobliskie obiekty mogą nie zostać podświetlone. Wciskaj go co jakiś czas, przytrzymując na dosłownie kilka sekund.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - percepcja: jak używać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami