Marvel's Avengers - zasoby i waluty

Do czego służą i jak je zdobywać.

Po rozpoczęciu gry w Marvel's Avengers szybko zauważymy, że twórcy przygotowali dużo różnego rodzaju zasobów i surowców, które możemy zdobywać i wykorzystywać do rozwoju postaci lub zakupów.

Sprawa nie jest jednak skomplikowana - każdy zasób jest po prostu wykorzystywany do ulepszania innego elementu ekwipunku. Najeżdżając na jakiś przedmiot swojego bohatera, zobaczysz, co jest wymagane do ulepszenia (1). W przykładzie z obrazka jest to minerał Uru.

zasoby1

Na dole ekranu ekwipunku wyraźnie widzimy, ile zasobów każdego rodzaju posiadamy. Warto zaznaczyć, że zasoby są współdzielone przez wszystkich bohaterów. Jeśli wydamy wszystkie na ulepszanie jednego herosa, nie będziemy mieć nic na innego - trzeba będzie zdobyć surowce na nowo. W prawym górnym rogu zobaczymy też walutę jednostek i kredyty (2). Jednostki służą do kupowania przedmiotów od handlarzy frakcji, a kredyty do kupowania strojów. Kredyty kupić można za prawdziwe pieniądze na Targu.

Jak zdobywać zasoby? Podczas misji. Otrzymujemy je w nagrodę za ukończenie zadania, ale więcej zdobywamy ze specjalnych pojemników (3), a także ze wszystkich rodzajów skrzynek (4). Pojemniki trzeba zniszczyć, a skrzynie otwieramy.

zasoby2

Dlatego właśnie trzeba zawsze rozglądać się podczas misji i jeśli nie ma limitu czasowego, poświęcić chwilę na zwiedzenie wszystkich zakamarków. Dzięki temu zdobędziemy więcej surowców i będziemy mogli częściej pozwolić sobie na drobne ulepszanie wszystkich elementów wyposażenia bohaterów.

Poprzednio: Marvel's Avengers - jak się leczyć

Spis treści: Marvel's Avengers - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Marvel's Avengers - wygląd postaci, jak zdobyć nowe stroje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami