Marvel's Avengers - uniki i blokowanie ciosów

Jak się bronić.

Walka to sedno Marvel's Avengers. Na potyczkach spędzamy najwięcej czasu, a z kolejnymi misjami bitwy są coraz bardziej wymagające. Warto więc nauczyć się bronić.

Podstawowym narzędziem - identycznym dla wszystkich - jest unik. Wciśnij kółko na DualShocku, B na padzie od Xboksa lub Ctrl + przycisk kierunkowy na klawiaturze, by wykonać unik w dowolnym kierunku. Uniknąć można każdego ataku, wystarczy odpowiedni refleks.

Unik wykonany perfekcyjnie w ostatniej chwili aktywuje na moment spowolnienie czasu, które pozwoli w łatwiejszy sposób zaatakować wroga.

Drugi mechanizm to blokowanie i parowanie ciosów, dla każdej postaci wyglądające nieco inaczej, ale w praktyce działające bardzo podobnie. Blok i parowanie to przycisk mocy specjalnej - tyle tylko, że wciskamy go raz, a nie przytrzymujemy. To R2, L2 lub Q.

atakbialy

Podczas prób blokowania musisz zwracać uwagę na kolorystyczne oznaczenie ataków wroga. Jeśli dookoła głowy oponenta podczas ataku pojawia się biały okrąg i ikona (1), to taki atak bez problemu zablokujesz.

Czerwony okrąg (2) oznacza już atak, którego nie można zablokować. W takim przypadku jedynym wyjściem jest odskoczenie lub unik.

atakczerwony

Zablokowanie zwykłego ataku wroga w ostatniej chwili może poskutkować osłabieniem obrony lub ogłuszeniem wroga. Wtedy nad jego głową pojawi się żółty symbol. Możesz wtedy bezkranie okładać przeciwnika bez obaw, że zareaguje.

Dodatkowe opcje i czynniki pozwalające wzmacniać swoją obronę są już zależne od talentów poszczególnych bohaterów. Przejrzyj uważnie drzewka specjalizacji w menu umiejętności.

Spis treści: Marvel's Avengers - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Marvel's Avengers - umiejętności i talenty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami