Marvel's Avengers - najważniejsze wskazówki na start

Jak nie dać się A.I.M.

Marvel's Avengers debiutuje dziś na PC oraz konsolach - choć fani z zamówieniami wersji Deluxe grają już od 1 września. Produkcja studia Crystal Dynamics (a także Eidos Montreal i Nixxes) pozwala wziąć udział w zupełnie nowej opowieści o tytułowych Mścicielach.

Gra oferuje szereg misji fabularnych składających się na kampanię, wiele zadań pobocznych różnego rodzaju, a także aktywności do wykonywania po zakończeniu głównego wątku.

Tutaj przedstawiamy kilka najważniejszych porad, które pomogą wam bez problemu odnaleźć się w grze i zacząć przygodę.

Wytęż wzrok i zwiedzaj

Właściwie każda lokacja ma ukryte zakamarki. Mogą się w nich skrywać skrzynie z zasobami i przedmiotami, dlatego warto pamiętać, by dokładnie zwiedzać cały obszar misji.

Rzadko kiedy musisz wykonać coś pod presją czasu, więc zazwyczaj możesz poświęcić chwilę, by zajrzeć do korytarza z drugiej strony sali czy alejki z tyłu budynku. Oczywiście eksploracja będzie bardziej czasochłonna w zadaniach rozgrywających się w większych, otwartych lokacjach.

rozlagadjesie
Postacie potrafiące latać mają oczywiście ułatwione zadanie

Dbaj o zdrowie

W Marvel's Avengers nie znajdziesz żadnych apteczek, a nie każdy bohater może użyć jakiejś zdolności, by odzyskać zdrowie. Dlatego warto zwracać uwagę na leczniczą substancję w pojemnikach.

Beczki z zielonym materiałem znajdują się zawsze w okolicy miejsca, w którym walczymy z przeciwnikami - warto przyjrzeć się okolicy. Zniszcz taki pojemnik, a wypadną z niego mniejsze fragmenty. Wystarczy, że w nie wejdziesz, a postać odzyska punkty woli (tak określane są w grze punkty życia).

leczsie
Kamala ma własny skill leczący (pod LB/L1)

Nie ograniczaj się

Pamiętaj, by w miarę regularnie grać innym bohaterem - a nie bez przerwy jednym. Mowa oczywiście o misjach, w których możesz wybierać postać. Zadania poboczne są idealną okazją, by testować dodatkowe postacie.

To o tyle istotne, że grając postacią, która nie jest twoim pierwszym wyborem, możesz po jakimś czasie odkryć, że dysponuje świetnymi umiejętnościami. Lepiej więc nikogo nie skreślać.

Idealnie byłoby grać i regularnie rozwijać 2-3 postacie, a ma to związek z grą online. W multiplayerze nie można bowiem dublować bohaterów. Każdy musi grać kimś innym.

nieograniczajsie
Czarna Wdowa z odblokowanymi zdolnościami sprawia sporo frajdy, choć początkowo może wydawać się nieco nudna

Graj z innymi

Ten punkt niejako wiąże się z poprzednim. Co prawda całą kampanię można przejść w towarzystwie botów, ale sterowani przez sztuczną inteligencję kompani nie są zbyt... inteligentni.

Boty potrafią pomóc, ale często używają swoich najlepszych umiejętności w mało efektywny sposób. Na przykład w starciu ze słabym, podstawowym przeciwnikiem - zamiast zachować największe ataki na poważniejszych oponentów.

Wspólna gra z innymi online otwiera nowe możliwości. Nawet bez komunikacji, gracze wiedzą z reguły, kiedy warto zachować najpotężniejsze zdolności i jak ich używać.

niieogariczej
Boty pomogą nam wstać, gdy zostaniemy powaleni - ale inni gracze też

Otwieraj skrzynie w bazie

Na statku Chimera zobaczysz w trakcie kampanii skrzynie z zasobami w różnych miejscach. Można się zastanawiać, czy warto otwierać je od razu? Czy może później zaoferują nam lepszy sprzęt? Odpowiadamy: otwieraj i nie przejmuj się.

W teorii faktycznie późniejsze otworzenie skrzyń mogłoby się opłacać, ale praktycznie z każdym zadaniem fabularnym pokład Chimery nieco się zmienia i ewoluuje. Skrzynie pojawiają się też w nowych miejscach. Właściwie do końca kampanii będziesz je znajdował w swojej mobilnej bazie.

skrzyniewbazie
Nie krępuj się!

Wstrzymaj się z ulepszeniami

Rozwój postaci w Marvel's Avengers to nie tylko talenty z drzewka umiejętności. To także przedmioty. Mnóstwo przedmiotów. Podczas gry zdobywamy setki, jeśli nie tysiące, różnych elementów wyposażenia.

By zwiększać poziom Mocy naszych bohaterów, ekwipujemy coraz to lepsze elementy pancerza czy uzbrojenia. Możemy też wydawać surowce, by takie przedmioty ulepszać - lepiej jednak wstrzymać się z tym podczas pierwszych godzin gry.

niewzmaica
Zasoby współdzielą wszyscy bohaterowie

W kampanii właściwie do końca zdobywamy zauważalnie lepszy sprzęt. Dlatego nie warto marnować zasobów na regularne i częste ulepszanie ekwipunku, bo i bez tego zdobędziemy więcej Mocy poprzez nowe przedmioty. Surowce lepiej zachować - choć oczywiście od czasu do czasu można coś usprawnić. Byle nie za często.

Zobacz: Marvel's Avengers - poradnik i najlepsze porady

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami