Cyberpunk 2077 jest na ostatniej prostej - zapewnia CD Projekt

Nie powinno być więcej opóźnień.

  • Nowa gra twórców Wiedźmina ukaże się w listopadzie
  • Przychody CD Projektu wzrosły o niemalże 70 procent

Grupa CD Projekt przekonuje, że Cyberpunk 2077 wkroczył w końcowy etap rozwoju, sugerując, że nie powinno dojść już do żadnych opóźnień tytułu.

- [Gra - red] znajduje się na ostatniej prostej bardzo intensywnej, finalnej fazy prac - zapewnia Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu firmy do spraw finansowych, w materiale podsumowującym wyniki polskiej spółki za pierwsze półrocze 2020 roku.

Menedżer podkreśla, że przed CD Projektem „bardzo ekscytujący czas”, odnosząc się oczywiście do listopadowej premiery Cyberpunk 2077. Kolejny raport grupa przedstawi już po wydaniu produkcji.

Ujawniono, że w pierwszym półroczu skonsolidowane przychody wyniosły 364 milionów złotych, czyli o około 70 procent więcej niż rok wcześniej, a zysk netto uplasował się na poziomie 147 milionów złotych - prawie trzykrotnie wyższym niż dwanaście miesięcy temu.

cyberpunk_2077_night_city
Night City nocą

Dobre wyniki to wciąż zasługa „świetnej sprzedaży Wiedźmina 3”, który w październiku 2019 roku trafił na platformę Switch. Niewykluczone, że trend będzie kontynuowany, bo zapowiedziano wydanie gry na konsole PS5 i Xbox Series X.

Udział w rezultatach miały również Gwint i Wojna krwi: Wiedźmińskie Opowieści, które miały podobno „najlepsze półrocze” w swojej historii, co było możliwe dzięki debiutowi tytułów na nowych urządzeniach. Omawiany okres był też najlepszym dla sklepu GOG.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami