Cyberpunk 2077 na PC zajmie 200 GB? CD Projekt zaprzecza

Wielkość gry podobna do innych tytułów.

  • Twórcy Cyberpunk 2077 zapewniają, że gra zajmie mniej niż 200 GB
  • Na PC produkcja obsłuży technikę ray tracingu
  • Nadal nieznane są wymagania sprzętowe tytułu

Przedstawiciel studia CD Projekt Red zapewnił, że Cyberpunk 2077 w wersji PC zajmie mniej niż 200 GB.

Debata o rozmiarze gry rozpoczęła się po wczorajszej prezentacji Nvidii, która ujawniła RTX IO - technikę, dzięki której karta graficzna odciąży dysk SSD oraz przyspieszy wczytywanie i dekompresję danych. Do ilustracji rozwiązania użyto slajd ze wzmianką o produkcjach o wielkości 200 GB i grafiką z polskiego tytułu.

Niektórzy fani uznali, że plansza z konferencji producenta GeForce'ów wskazuje na faktyczną wielkość Cyberpunk 2077. Podejrzeniom zaprzeczył jednak Marcin Momot, który w CD Projekt Red zajmuje się kontaktem ze społecznością graczy.

„Choć wymagań sprzętowych Cyberpunka jeszcze nie ujawniono (pojawią się wkrótce!), chciałem wyjaśnić jeden wątek z Reddita. Zainstalowana gra nie zajmie 200 GB. Wymagana przestrzeń dyskowa powinna być porównywalna z innymi współczesnymi tytułami” - zapewnił na Twitterze.

Gra ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One, a w później trafi na PS5 i Xbox Series X. Na wczorajszym pokazie Nvidii ujawniono nowy trailer komputerowej wersji produkcji, ukazujący tytuł w najwyższych ustawieniach graficznych, 4K i z włączonym ray tracingiem.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami