Wasteland 3 - percepcja: jak używać

Odnajdywanie ukrytych skarbów.

W grze Wasteland 3 twoje postacie opisane są szeregiem statystyk, wśród których jest percepcja, powiązana nierozerwalnie z atrybutem Spostrzegawczość. Do czego służy percepcja, jak jej używać i czy ma realny wpływ na rozgrywkę - na te pytania odpowiadamy w niniejszym rozdziale.

Percepcję zwiększyć możesz w głównej mierze poprzez rozwijanie atrybutu Spostrzegawczość (1). Postać otrzymuje po 1 punkcie percepcji (2) za każde 2 punkty Spostrzegawczości, z podwójną premią na poziomie 10. Razem, dzięki temu atrybutowi, twoja postać posiadać może 6 punktów percepcji.

061

Czym właściwie jest ta statystka? Percepcja to po prostu zdolność postaci do zauważania ukrytych rzeczy. Dzięki temu będzie ona w stanie odkryć między innymi pułapkę do rozbrojenia czy zakopany w ziemi skarb. Gdy postać znajdzie się w pobliżu tego typu miejsca, na ekranie wyświetli się ikonka oka (3), a po chwili ujawniony zostanie ukryty przedmiot.

062

O ile odkrywanie skarbów nie jest ważne - w większości przypadków znajdziesz tam mało wartościowy złom - o tyle wykrywanie pułapek to już całkowicie inna sytuacja. Wejście na minę dotkliwie rani twoją drużynę, w skrajnych przypadkach zabijając niektóre postacie. Dodatkowo, każda rozbrojona pułapka to kilkanaście punktów doświadczenia dla drużyny.

Warto więc systematycznie inwestować w atrybut Spostrzegawczość - tym bardziej, że zwiększy to także celność i ilość zadawanych przez postać obrażeń.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - gdzie znaleźć handlarzy

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami