Wasteland 3 - mapa świata: jak korzystać i poruszać się po świecie

Wyjście na mapę świata, zagrożenia, aktywności. 

Wasteland 3 oferuje dość sporą mapę, po której możesz niemal dowolnie się przemieszczać. W niniejszym poradniku wyjaśniamy jak wyjść na mapę świata, jak się po niej poruszać, a także jakie czekają na ciebie tutaj aktywności i zagrożenia.

Najprostszym sposobem na wyjście na mapę świata jest wejście do garażu (1) w bazie, gdzie ulokowany jest Kodiak.

063

Kodiak (2) to twój własny pojazd do przemierzania mroźnych terenów Colorado. Wejdź z nim w interakcję, a następnie wybierz opcję dialogową Wsiądźcie do samochodu i przejdźcie do Mapy Świata (3).

064

Po krótkiej chwili wylądujesz w pojeździe, przed wejściem do miasta Colorado Springs. Od teraz możesz poruszać się w miarę swobodnie po mapie - jeśli jednak zechcesz wrócić do miasta, wystarczy kliknąć na punkt (4) pod napisem Colorado Springs.

065

W trakcie poruszania się natrafić możesz na wiele miejsc. Część z nich stanowić będą z góry określone lokacje, jak wspomniane wejście do miasta. Część jednak pojawiać będzie się co chwila na mapie jako losowy punkt (5). Możesz wejść w interakcję z tego typu obiektem, by otrzymać surowce czy odpocząć.

066

Część stref będzie dla ciebie z początku niedostępna z uwagi na promieniowanie. W tego typu miejscach znajdziesz zielone chmury (6) - jeśli wjedziesz w nie bez przygotowania, twoja drużyna zacznie szybko trafić punkty zdrowia.

067

Bardzo często natrafisz także na patrole bądź zasadzki przygotowane przez wroga. W zależności od umiejętności twoich postaci - a w szczególności Przetrwania (7) czy Twardziela (8) - będziesz mieć wtedy dostęp do różnych opcji.

068

Przy odpowiednio rozwiniętych umiejętnościach uda ci się obrócić zasadzkę na swoją korzyść - by to twoja drużyna rozpoczynała walkę - bądź uciec z miejsca akcji bez brania udziału w potyczce. Staraj się więc inwestować w te dwie zdolności, z naciskiem na Przetrwanie, które w przypadku zasadzki pozwolą ci wyjść z niej bez szwanku.

Jeśli dojdzie do walki, pamiętaj, że w twojej drużynie znajdzie się sam pojazd Kodiak. Jest on ciężko opancerzony i dysponuje potężnym działem, doskonale więc spisuje się podczas starć. Co więcej, postacie mogą się za nim skryć by wykorzystać go w charakterze pełnej osłony.

Następnie: Wasteland 3 - gdzie znaleźć handlarzy

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - inicjatywa: jak działa

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami