Nowy Monster Hunter na silniku RE Engine trafi Nintendo Switch?

Nieoficjalne informacje.

  • Nowy Monster Hunter może trafić tylko na Switcha
  • Gra ma powstać na silniku wykorzystanym m.in. w Resident Evil 8

Capcom pracuje nad nową odsłoną serii Monster Hunter, która trafi tylko na Nintendo Switch i powstaje na silniku RE Engine - poinformował niejaki Dusk Golem, który w przeszłości kilkukrotnie ujawnił różne projekty japońskiej firmy.

Cykl o polowaniu na potwory doczekał się już kilku odsłon, które trafiały wyłącznie na platformy przenośne. Żadna część nie korzystała jeszcze jednak z nowej technologii Capcomu, użytej między innymi w Devil May Cry 5 czy wszystkich odsłonach Resident Evil od czasu RE7.

Poprzednie części Monster Hunter, łącznie z najpopularniejszym MH World, wykorzystują od lat silnik MT Framework, znany też choćby ze starszych odsłon Dead Rising. Fani spekulują, jak postawienie na RE Enigne mogłoby wpłynąć na mechanikę rozgrywki.

W czerwcu zarząd Capcomu oficjalnie przyznał, że jest za stworzeniem nowej części cyklu, która trafiłaby do „najwierniejszej grupy fanów”. Chodziło w tym przypadku właśnie o grę na konsolę przenośną.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami