Wasteland 3 - postać: umiejętności

Umiejętności bojowe, ogólne, niebojowe i interpersonalne.

Umiejętności w grze Wasteland 3 wpływają na skuteczność postaci w przypadku wykonywania określonych czynności. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy jak działa rozwój umiejętności, jakie grupy zdolności można znaleźć w grze i przedstawiamy garść porad odnośnie tych z nich, w które warto inwestować.

By dostać się do ekranu umiejętności wciśnij klawisz I, a następnie wejdź w zakładkę Umiejętności (1). Wszystkie umiejętności w grze dzielą się na 4 główne grupy:

012
  • Bojowe - wpływające na skuteczność postaci w korzystaniu z broni palnych, broni białych i walki bez broni.
  • Ogólne - umiejętności koncentrujące się wokół materiałów wybuchowych, pierwszej pomocy i korzystania z niekonwencjonalnej broni.
  • Niebojowe - umiejętności, które nie są wykorzystywane w walce, ale podczas eksploracji mapy i interakcji z innymi postaciami.
  • Interpersonalne - umiejętności poprawiające ceny u handlarzy, skuteczność sojuszników, a także umożliwiające zastraszenie czy wkupienie się w łaski postaci niezależnych.

Każdą umiejętność w grze możesz rozwinąć maksymalnie do 10 poziomu (2). 3 początkowe poziomy kosztują 1 punkt umiejętności, kolejne już więcej - awans z 9 na 10 poziom wymaga aż 6 punktów umiejętności, rozwinięcie z poziomu 0 do 10 łącznie 28 punktów. Sprawia to, iż znacznie lepszym wyborem jest specjalizacja postaci - inwestowanie w 3-4 umiejętności jednocześnie.

Wraz z awansowaniem zdolności na wyższe poziomy, zwiększysz jej skuteczność (3). Co kilka poziomów uzyskasz także dostęp do cechy (4), którą będziesz mógł potem odblokować - co wyjaśniamy w rozdziale postać: cechy.

013

Podczas gry będziesz zdobywać specjalne książki umiejętności (5) . Przeczytanie ich podniesie poziom danej umiejętności o 1 (6) . Warto zachować te księgi na później, gdy postać posiadać będzie powyżej 7 poziomu umiejętności - pozwoli ci to zaoszczędzić kilka punktów umiejętności.

Jeśli chodzi o umiejętności bojowe, skup się na rozwoju jednej zdolności tego typu i jak najszybszym awansowaniu jej do poziomu 10. Dla każdej z postaci warto rozwijać inną grupę broni.

Następnie: Wasteland 3 - postać: cechy

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - postać: atrybuty

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami