Wasteland 3 - baza: jak odblokować bazę

Dotarcie do bazy, przywrócenie bazy do działania.

Istotną częścią gry Wasteland 3 jest zarządzanie własną bazą. Na początku gry nie będziesz mieć jednak do niej dostępu - w tym rozdziale wyjaśniamy, jak dotrzeć do bazy, przywrócić ją do działania i co finalnie można tutaj robić.

By uzyskać dostęp do bazy, musisz ukończyć etap samouczkowy, czyli pierwsze kilkanaście minut rozgrywki. Po uruchomieniu gry i stworzeniu postaci, musisz kierować się po prostu wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki.

Po drodze czekają cię trzy większe wydarzenia. Pierwszym z nich jest spotkanie z Szer. Jodie Bell i Tropicielem (1). Tropiciel przygotowuje się do egzekucji Jodie - możesz temu zapobiec, przekonując wroga do odpuszczenia bądź zabijając go zanim w ogóle rozpocznie się rozmowa. Warto tego dokonać, gdyż Jodie jest potencjalnym towarzyszem, którego możesz potem dołączyć do drużyny.

025

Drugi moment to spotkanie z Wojnobotem Dorseyów (2). Jest to robot strzegący przejścia. Nie masz z nim żadnych szans w bezpośrednim starciu, musisz go więc ominąć. W tym celu poczekaj, aż robot się oddali, a następnie podbiegnij do terminala (3) po lewej stronie.

026

Wejdź z nim w interakcję, by wyłączyć pobliskie działko (4). Jeśli masz 1 poziom zdolności Nerdowskie rzeczy, możesz shakować działko, które błyskawicznie zaatakuje i rozprawi się z robotem. Jeśli udało ci się je tylko wyłączyć, poczekaj, aż robot ponownie się oddali i przebiegnij bezpośrednio pod działkiem, by przejść dalej.

Trzeci i finalny moment to spotkanie z Maj. Verą Prasad (5). Postać ta będzie ranna, lecz nie będziesz w stanie jej pomóc - różne opcje dialogowe doprowadzą tak czy inaczej do jej śmierci. Po spotkaniu z Verą będziesz mógł opuścić lokację, by po chwili trafić do Colorado Springs, gdzie ulokowana jest twoja przyszła baza.

027

Po rozmowie znajdziesz się w bazie, musisz jednak przywrócić ją do działania. W tym celu wbiegnij na górę po schodach i przejdź przez drzwi (6).

028

Zaczepi cię jeden z botów. Jeśli posiadasz 1 poziom zdolności Lizus (7) albo Podstępny kutafon (8), możesz zakończyć spotkanie w pokojowy sposób. Jeśli jednak nie, najpewniej dojdzie do dość prostej walki z pobliskimi botami.

029

Po wszystkim wejdź w interakcję z terminalem (9) na środku pomieszczenia i wybierz opcję Ustanówcie się jako dowództwo (10), by po krótkiej chwili przywrócić bazę do działania.

030

Od tego momentu możesz w miarę swobodnie poruszać się po bazie. Znajdziesz tutaj kilka ważnych punktów, między innymi:

031
  • Wyjście na mapę Colorado (11) - znajdziesz tam punkt do interakcji, który pozwoli ci przenieść się bezpośrednio na mapę świata.
  • Wyjście do Śródmieścia Colorado Springs (12) - przejście prowadzące do połączonego z bazą miasta.
  • Garaż (13) - miejsce, w którym ulokowany jest pojazd Kodiak, którym poruszasz się po mapie świata. Tutaj, po zrekrutowaniu mechaników, będziesz mógł także ulepszać pojazd.
  • Zbrojownia (14) - tutaj, po zrekrutowaniu personelu do zbrojowni, będziesz mógł kupować bronie, pancerze i ulepszenia.
  • Ambulatorium (15) - w tym miejscu znajdziesz lekarza, który sprzedaje medykamenty i bezpłatnie wyleczy twoją drużynę. By ambulatorium mogło pracować, musisz wpierw zrekrutować doktora.
  • Sala wojenna (16) - tutaj znajdują się kluczowe dla fabuły postacie, od których otrzymywał będziesz misje. Tutaj także znajdziesz Sergeia Greatskiego, u którego możesz dołączyć kolejnych członków drużyny.
  • Kantyna (17) - w tej części bazy znajduje się kantyna ze stołówką.
  • Koszary (18) - tutaj znajduje się grupa uchodźców, od której zdobędziesz kilka zadań. Znajdziesz tam też szafę, dzięki której zmienisz wygląd swoich postaci.
  • Areszt (19) - więzienie w bazie, w którym umieszczane są postacie, które postanowisz zaaresztować zamiast zabijać. Areszt zacznie działać gdy tylko zrekrutujesz strażnika więziennego.

Następnie: Wasteland 3 - baza: jak zrekrutować doktora

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - drużyna: jak dołączyć kolejne postacie do drużyny

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami