Call of Duty: Black Ops Cold War zadziała w 120 FPS i 4K na PS5 i Xbox Series X

Szczegóły na temat wersji na nową generację.

  • Nowe Call of Duty skorzysta z funkcji konsol następnych generacji
  • Upgrade'u na PS5 i Xbox Series X nie otrzymają nabywcy standardowego wydania
  • Nad grą pracują studia Treyarch i Raven Software

Twórcy zapowiedzianego wczoraj Call of Duty: Black Ops Cold Ward ujawnili szczegóły na temat gry w wersji na konsole następnej generacji.

W rozmowie z serwisem VentureBeat deweloperzy poinformowali, że na PS5 i Xbox Series X strzelanka zadziała w 120 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K. Skorzysta też z możliwości dysków SSD, które przyspieszą wczytywanie, eliminując niemal ekrany ładowania.

Na nowych konsolach zastosowano rozbudowane globalne oświetlenie z użyciem ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Światła i cienie powinny być dokładniejsze, przekładając się na bardziej realistyczny wygląd obiektów, które będą bogatsze w detale.

cod_black_ops_cold_war_skradanie
W kampanii fabularnej pojawią sie sekwencje ze skradaniem

Nie zabraknie też dźwięku 3D, dzięki któremu gracz - jak przekonuje serwis VentureBeat - łatwiej rozpozna, skąd dobiegają wirtualne odgłosy. Ponadto na PS5 gra wykorzysta funkcje pada DualSense, w tym system wibracji haptycznych.

Call of Duty: Black Ops Cold War na PC, PS4 i Xbox One ukaże się 13 listopada, a później na nowych konsolach. Upgrade'u na PS5 i Xbox Series X nie otrzymają jednak nabywcy standardowego wydania - zawarty jest w droższym „zestawie międzygeneracyjnym”.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: VentureBeat

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami