Call of Duty: Black Ops Cold War - premiera w listopadzie, zwiastun ukazuje grę w wersji PS5

W planach otwarte testy.

  • Premiera 13 listopada
  • Akcję osadzono w czasach Zimnej Wojny
  • Pojawi się "pakiet międzygeneracyjny"

Activision oficjalnie zaprezentowało Call of Duty: Black Ops Cold War od studiów Treyarh i Raven Software. Tegoroczna odsłona popularnego cyklu strzelanek ukaże się 13 listopada na PC, PS4 i Xbox One, a w późniejszym terminie na PS5 i Xbox Series X.

Opublikowano również nowy zwiastun produkcji. Materiał ukazuje sceny, które zarejestrowano - jak poinformowano w trailerze - na konsoli PlayStation 5.

Nabywcy standardowej edycji gry nie otrzymają bezpłatnej aktualizacji do wersji na nowe konsole. Upgrade oferowany jest w droższym wydaniu - „pakiecie międzygeneracyjnym”. Oczywiście gra kupiona na obecne platformy zadziała na urządzeniach następnej generacji w ramach kompatybilności wstecznej, ale pozbawiona będzie dodatkowych funkcji.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, gra jest kontynuacją pierwszej odsłony Black Ops. Akcję osadzono na początku lat 80. ubiegłego wieku w czasach tak zwanej Zimnej Wojny. W kampanii fabularnej gracze wcielą się w agenta, którego zadaniem jest powstrzymanie niejakiego Perseusza, który dąży do zdestabilizowania równowagi sił na świecie.

cod_black_ops_cold_war_zapowiedz
Kampania fabularna osadzona będzie w latach 80. XX wieku

W realizacji misji pomogą bohaterowie znani z poprzednich części serii, w tym sierżant Frank Woods, Alex Mason oraz agent specjalny Jason Hudson. Osoby składające zamówienie przedpremierowe otrzymają pierwszą z wymienionych postaci w multiplayerze.

Strzelanka zaoferuje tez tryb wieloosobowy i kooperacyjny moduł Zombie. Szczegóły na temat zabawy sieciowej twórcy ujawnią 9 września, ale wiadomo, że pojawi się opcja rozgrywki międzyplatformowej w ramach rodziny urządzeń (posiadacze PS4 zagrają z właścicielami PS5, a użytkownicy Xbox One z osobami używającymi Xbox Series X).

cod_black_ops_cold_war_screen01
Powrócą znane fanom postacie

W planach otwarte testy multiplayera. Data startu bety nie jest znana, choć obiecano, że osoby składające zamówienie przedpremierowe uzyskają do niej wcześniejszy dostęp (najwcześniej tytuł sprawdzą gracze z PS4). Do tego postępy dzielone z darmowym Warzone.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Activision

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami