Cold War to bezpośredni sequel pierwszego Call of Duty: Black Ops - raport

Opis gry z plików CoD Warzone i Modern Warfare.

  • Akcję osadzono w czasach Zimnej Wojny
  • Powrócą postacie z poprzednich części, w tym Woods
  • Prezentacja gry jutro wieczorem

W plikach najnowszej aktualizacji CoD Warzone i Modern Warfare odnaleziono opis powstającego Call of Duty: Black Ops Cold War. Z ujawnionych informacji wynika, że gra jest kontynuacją pierwszej części podserii z 2010 roku.

„Kultowy cykl wraca wraz z Call of Duty: Black Ops Cold War, bezpośrednim sequelem oryginalnego i lubianego Black Ops” - napisano. „Gracze zostaną rzuceni w środek geopolitycznej walki z okresu Zimnej Wojny na początku lat 80. XX wieku. We wciągającej kampanii fabularnej nic nie jest takim, jakim się wydaje, a gracze zmierzą się z postaciami historycznymi i twardą prawdą, walcząc na całym świecie w takich słynnych lokacjach, jak Berlin Wschodni, Wietnam, Turcja i radziecka siedziba KGB”

„Jako elitarni agenci, podążajcie tropem mrocznego Perseusza, którego misją jest zdestabilizowanie globalnej równowagi sił i zmiana biegu historii. Dotrzyjcie do serca światowego spisku wraz z takimi znanymi postaciami, jak Woods, Mason i Hudson oraz zupełnie nowymi bohaterami, próbującymi pokrzyżować realizowany od dekad plan” - dodano.

To nie wszystko: analizujący pliki internauci natrafili na poszlaki wskazujące na datę premiery gry. Call of Duty: Black Ops Cold War najprawdopodobniej ukaże się 13 listopada (do tego dnia, ale w 2021 roku można aktywować bonus dodawany do pre-orderów, na co zazwyczaj użytkownicy mają rok od debiutu tytułu).

Z kodu aktualizacji wynika też, że 9 września twórcy ujawnią szczegóły o module wieloosobowym. Dane sugerują także, że w planach są otwarte testy trybu sieciowego (z wcześniejszym dostępem dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe).

Według informacji z plików, przewidziano trzy edycje gry na PC, PS4 i Xbox One - standardową, zestaw „cross-gen” i ultimate. Uwagę zwraca druga, która w jednym pakiecie zaoferuje wersje na konsole obecnej i następnej generacji. Niewykluczone więc, że nabywcy podstawowego wydania nie dostaną darmowego upgrade'u na nowe konsole.

Kod wskazuje również, że w produkcji powróci tryb z zombie, a wariant z żywymi trupami trafi też do Modern Warfare i Warzone (wraz z innymi dodatkowymi opcjami zabawy). Call of Duty: Black Ops Cold War zostanie ujawnione jutro, 26 sierpnia, o godzinie 19:30 czasu polskiego.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: CharlieIntel

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami