Gigantyczny australijski obelisk w Microsoft Flight Simulator to wynik błędu

Tajemnica wyjaśniona.

  • Strzelista struktura przykuła uwagę graczy w Microsoft Flight Simulator
  • Obelisk to w rzeczywistym świecie tylko dwupiętrowy budynek
  • Budynek zyskał dodatkowe 210 pięter przez błąd w bazie danych map

Fani Microsoft Flight Simulator podróżujący w okolicach Melbourne dostrzegli gigantyczny obelisk w mieście. Po bliższych oględzinach okazywało się, że to nierealistycznie wysoki budynek. Dziś wiadomo już, że to wynik błędu w bazie danych OpenStreetMap.

Twórcy gry opierali się na danych z Bing Map, które z kolei wykorzystuje między innymi wspomniany serwis OpenStreetMap. Tam właśnie jeden z użytkowników pomylił się i wpisał w opisie pewnego domu 212 pięter - zamiast dwóch.

Błąd w bazie danych został poprawiony, ale traf chciał, że akurat po pobraniu danych na potrzeby projektowania świata w nowej odsłonie MFS.

Gracze regularnie odwiedzają „monolit”, a niektórzy próbują nawet lądować na szczycie. Każdy może wybrać się w to miejsce - wystarczy polecieć na północny-wschód z lotniska Essendon.

RRXV8pVyV2CeRFP2VknUZC

Microsoft Flight Simulator jest dostępne w ramach usługi Game Pass. Gra zadebiutowała wyłącznie na PC - wersja na Xbox One i Series X jest planowana na czwarty kwartał.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami