Gracze odbyli 16-godzinny lot w Microsoft Flight Simulator

Podróż z Los Angeles do Dubaju bez przerw.

  • Symulator lotu Microsoftu odtwarza świat w rzeczywistej skali
  • Gra pozwala dotrzeć do dowolnego miejsca na wirtualnej Ziemi
  • Produkcja dostępna jest na PC

Dwóch graczy wpadło na pomysł, by w Microsoft Flight Simulator przelecieć samolotem z Los Angeles do Dubaju. Podróż zajęła tyle, ile w prawdziwym świecie, czyli około 16 godzin.

Internauci Bruce Greene i 2SoonBoon powietrzną trasę między oboma wymienionymi miastami pokonali bez przerwy. To oznacza, że przez kilkanaście godzin siedzieli przed ekranem komputera, pilotując wirtualnego Boeinga 747. Co niemniej ważne, szczęśliwie dotarli do celu. Zapis lotu dostępny jest na Twitchu.

Cały lot transmitowano na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch. Streamerzy zadbali przy tym o odpowiednią oprawę - w trakcie zabawy siedzieli w przygotowanej wcześniej replice kokpitu samolotu, ubrani w uniformy. Nie zabrakło też butelek z wodą.

Inspiracją dla wydarzenia była gra Desert Bus, w której jedziemy autobusem z Tucson w Arizonie do Los Angeles, a dotarcie do celu trwa tyle, ile w prawdziwym świecie. Gracze nie ukrywają jednak, że pomysł na akcję narodził się z żartu.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator - poradnik i najlepsze porady

Wydane przed weekendem Microsoft Flight Simulator odtwarza całą Ziemię. Gracze mogą więc udać się w dowolny zakątek globu, aczkolwiek dotarcie do wyznaczonego miejsca zajmuje tyle, ile w rzeczywistości.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami