Scenarzysta i dyrektor kreatywny Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 zwolnieni

Bez podania przyczyny.

Brian Mitsoda został zwolniony z posady głównego scenarzysty (narrative lead) gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Mitsoda odpowiadał za scenariusz wydanego w 2004 roku oryginału.

Za współpracę podziękowano też dyrektorowi kreatywnemu projektu - Ka'aiowi Cluney'owi. Była to wspólna decyzja zarządu Paradox Interactive i studia Hardsuit Labs.

Mitsoda zaznaczył w oświadczeniu dla Rock Paper Shotgun, że zwolnienie było dla niego zaskoczeniem, a on sam został postawiony przed faktem dokonanym.

„Niedopowiedzeniem byłoby stwierdzenie, że to dla mnie szok. Pracowałem nad Bloodlines 2 przez prawie 5 lat. Historia i główne postacie powstały w moim salonie. Pomogłem opracować koncept, jaki razem z Hardsuit Labs przedstawiliśmy firmie Paradox” - napisał.

„Nie brałem udziału w żadnych dyskusjach, które doprowadziły do opóźnienia produkcji i według mojej wiedzy, opóźnienia nie mają żadnego związku ze scenariuszem” - podkreślił autor.

download_1_59
Mitsuda (w środku) odpowiada za cały kształt scenariusza i głównych bohaterów

Przedstawiciele Paradox Interactive poinformowali, że Alexandre Mandryka - pracujący wcześniej nad serią Far Cry i Assassin's Creed - został zatrudniony jako kreatywny konsultant, który ma pomóc dokończyć Bloodlines 2.

Wampirze RPG zostało niedawno opóźnione. Premierę przesunięto do 2021 roku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Treyarch | Źródło: RPS

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami