Microsoft Flight Simulator tworzy niecodzienne wersje znanych zabytków i obiektów

Zamiast Pałacu Buckingham - biurowiec.

W Microsoft Flight Simulator wiernie odtworzono niektóre znane obiekty, ale duża część słynnych zabytków i konstrukcji generowana jest przez algorytmy sztucznej inteligencji - z różnym skutkiem.

Internauci publikują screenshoty ukazujące niecodzienne wersje słynnych budynków. Przykładem jest Pałac Buckingham, który w produkcji koncernu z Redmond przypomina biurowiec z lat 90. ubiegłego wieku.

Sztuczna inteligencja wygenerowała także własną wersję mostu Harbour Bridge w Sydney, unikalną konstrukcję zastępując sztampowym odpowiednikiem. Ofiarą algorytmów padł też szkocki Zamek w Edynburgu.

Systemy gry najwyraźniej nie radzą sobie z poprawnym wyświetlaniem roślinności. U jednego z użytkowników palmy znajdujące się przy kalifornijskiej drodze zastąpiono kamiennymi obeliskami.

Produkcja mocno zmodyfikowała również most w amerykańskim Portland. W wirtualnej wersji część konstrukcji to ściana, na której widnieje malunek z ciężarówkami.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator - poradnik i najlepsze porady

Natomiast u pewnego gracza wewnątrz starożytnego rzymskiego amfiteatru w Nimes sztuczna inteligencja umieściła dwa budynki. Całkowicie zniknęła też indyjska Statua Jedności - pomnik mierzący 182 metry wysokości.

I'm sure everyone will be sharing their best screenshots over the next few days, so just for fun, here's my worst. May I present to you, ancient Roman amphitheatre, Arènes de Nîmes from r/MicrosoftFlightSim
Since everyone got a laugh out of Arena de Nîmes, ladies and gentlemen, I present to to you, at 182m tall, the tallest statue on the planet... The Statue of Unity. from r/MicrosoftFlightSim

W niecodzienny sposób produkcja potraktowała także Szwedagon, czyli buddyjską świątynię w Birmie, wyróżniającą się kształtem i złotym kolorem. W grze charakterystyczny zabytek w osiedle z budynkami.

Just found out how MSFS2020 generated one of the most important landmarks in South East Asia from r/MicrosoftFlightSim

Microsoft Flight Simulator dostępne jest na PC.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami