Ujawniono wygląd menu Xbox Series X

Nowy interfejs pojawi się też na Xbox One i PC.

Microsoft opublikował grafiki i materiał wideo, które prezentują wygląd menu głównego Xbox Series X.

Koncern podkreśla, że do interfejsu wprowadzono stosunkowo niewielkie zmiany. Prezentowane informacje są jednak czytelniejsze, a nawigowanie bardziej intuicyjne - poprawiono rozmiary kafelek i wygląd czcionek, a także odświeżono elementy graficzne.

xbox_series_x_interfejs1
Menu główne Xbox Series X
xbox_series_x_sklep
Odświeżony sklep na Xbox Series X

Przyspieszono działanie menu. Microsoft przekonuje, że ekran Home ładuje się o 50 procent szybciej podczas włączania Xbox Series X i o 30 procent szybciej przy wychodzeniu z gry. Co ciekawe, teraz całość wykorzystuje podobno o 40 proc. mniej pamięci konsoli niż poprzedni interfejs.

interfejs_pc
Odnowiona aplikacja Xbox na PC

Menu będzie też zintegrowane z nową aplikacją mobilną Xbox. Firma z Redmond obiecuje, że teraz screenshot uchwycony na konsoli zostanie automatycznie przesłany na telefon, by użytkownik mógł w prosty sposób udostępnić grafikę znajomym lub w mediach społecznościowych.

Interfejs zadebiutuje wraz z Xbox Series X, ale przedstawiciele Microsoftu zaznaczają, że pojawi się również - choć niewykluczone, że w nieco odmiennej wersji - na Xbox One i w programie Xbox na PC.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Xbox

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami