Fortnite pozwany przez właścicieli ogrodu na Florydzie

Problematyczna nazwa.

Przedstawiciele Coral Castle Museum, charakterystycznego ogrodu położonego nieopodal Miami, pozywają Epic Games, twórców Fortnite, o naruszenie znaku handlowego oraz nieuczciwą konkurencję.

Właściciele atrakcji turystycznej złożyli pozew sądowy po zaprezentowaniu przez Epic Games najnowszej lokacji, noszącej łudząco podobną nazwę.

Coral Castle (nazwa oryginalna) to stylizowane na Atlantydę miejsce na mapie Fortnite, będące domem dla Aquamana, postaci znanej z komiksów DC. Epic Games udostępniło bohatera w ramach abonamentu Battle Pass.

Z kolei Coral Castle Museum to ogród pełen wapiennych bloków, którego budowę rozpoczął w 1928 roku Łotysz Ed Leedskalnin po tym, jak przeniósł się do Ameryki. Nad atrakcją pracował samodzielnie do 1951 roku. Poniżej porównanie prawdziwego Coral Castle Museum do Coral Castle w Fortnite:

obraz1__3_
Coral Castle Museum w rzeczywistości
obraz2
Coral Castle w Fortnite

Przedstawiciele Coral Castle Museum domagają się usunięcia lokacji i oddania części dochodów z Fortnite za naruszenie znaku handlowego. Póki co Epic Games nie odniosło się do sprawy.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Polygon

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami