Ghost of Tsushima - najlepsze porady: krok po kroku

Co robić i gdzie iść, wskazówki dla początkujących.

Mechanika Ghost of Tsushima jest zaskakująco rozbudowana, dlatego przygotowaliśmy stronę z poradami, które pomogą ci szybko zrozumieć zasady rozgrywki, a w szczególności walki, eksploracji i ulepszania przedmiotów.

Jeśli dopiero rozpocząłeś grę i chcesz bawić się jak najlepiej, lub pragniesz po prostu dowiedzieć się więcej o Ghost of Tsushima, skorzystaj z naszych wskazówek.

Eksploracja

Na samym początku musisz się dowiedzieć, jak poruszać się po świecie - nawigacja i podróż to absolutne podstawy.

Ghost of Tsushima nie oferuje mapy, więc musisz podróżować, kierując się charakterystycznymi miejscami, a przede wszystkim przewodnim wiatrem, który pełni w grze rolę podobną do nawigacji GPS.

Wszystko o tej kwestii znajdziesz tutaj: Ghost of Tsushima - wiatr, wskazywanie drogi, cel podróży

g1

Na początku twoja mapa będzie niemal całkowicie zakryta, dlatego warto rozmawiać z postaciami, które mają ikonę dymka na głowie, czy podążać za żółtymi ptakami.

Wszystkie sposoby odkrywania mapy znajdziesz tutaj: Ghost of Tsushima - odkrywanie mapy i ikon, eksploracja

Gdzie iść?

Największą przyjemność w Ghost of Tsushima może ci sprawić eksploracja bez otwierania mapy. Podążaj po prostu tam, gdzie poniesie cię wzrok, a pewnie trafisz na coś ciekawego.

Na początku gry najlepiej jednak zająć się wykonywaniem misji głównych, które świetnie wprowadzają w grę czy tajniki sterowania.

Walka i skradanie

Umiejętność walki i cichej eliminacji wrogów przyda ci się na przestrzeni całej gry, więc warto nie popełniać błędów od samego początku.

Przede wszystkim naucz się blokować. To podstawowy i być może najlepszy sposób obrony w grze, który chroni cię przed większością ataków. Dopóki nie opanujesz parowania i kontrataków, warto dla bezpieczeństwa trzymać L1 przez większość czasu i czekać na dobry moment do ataku.

g2

Kluczowe w walce są też postawy, czyli inaczej mówiąc style walki, skuteczne przeciwko konkretnym przeciwnikom. Na początku będziesz dysponował tylko jedną postawą, ale kiedy to się zmieni, pamiętaj o dobieraniu odpowiedniej postawy do przeciwnika.

Ważne jest, aby nauczyć się najpierw rozbijać obronę przeciwnika przed właściwym atakiem. Procedura ataku w Ghost of Tsushima powinna wyglądać następująco:

  1. rozbijanie obrony - ataki trójkątem oraz ataki specjalne (przytrzymanie trójkąta)
  2. właściwy atak - gdy wróg będzie odsłonięty, szybko atakuj kwadratem
  3. w razie potrzeby, gdy przeciwnik odnowi osłonę, powtórz punkty
g3

Aby ułatwić sobie walkę, warto już na początku szybko wyeliminować kilku wrogów. Służy do tego prowokacja - szczegóły znajdziesz tutaj: Ghost of Tsushima - prowokacja: jak wygrać i wykonać serię

Jeśli chodzi o skradanie, kluczowe jest tutaj zdobycie jak największej liczby gadżetów i broni, a także skupienie się na kupowaniu odpowiednich umiejętności, czyli technik.

Oto najlepsze bronie do skradania, na których powinieneś się skoncentrować:

  • Dzwonek wietrzny - zwabia pojedynczego wroga do wybranego miejsca, pozwalając odciąć go od grupy i wyeliminować. Zdobędziesz go, awansując na wyższe poziomy legendy
  • Łuk - dzięki celnym strzałom w głowę po cichu wyeliminujesz przeciwników bez zbroi. Zdobędziesz go na początku gry, w misji Opowieść Senseia Ishikawy
  • Długi łuk - służy zabijaniu wrogów w hełmach. Zdobędziesz go w mitycznej misji pobocznej Klątwa Uchitsunego
  • Dmuchawka - świetna broń do skradania, nie wymaga dużej precyzji, a jest śmiertelna. Do zdobycia w misji pobocznej Duma przemija

Na tej stronie dowiesz się natomiast, które techniki Ducha warto kupić, aby ułatwić sobie skradanie: Ghost of Tsushima - techniki: najlepsze zdolności

g4

Rozwój bohatera i ulepszanie ekwipunku

W miarę rozgrywki w Ghost of Tsushima stajesz się coraz silniejszy. Choć na mapie jest sporo zadań dodatkowych i aktywności, warto wiedzieć, na czym najlepiej się skupić.

Od samego początku przygody skoncentruj się na dwóch aktywnościach na mapie:

Te parametry mają największy wpływ na skuteczność na polu walki. W szczególności mowa tu o harcie ducha, który nie tylko pozwala się leczyć, ale jest też wykorzystywany w atakach specjalnych.

g5

Dopiero w następnej kolejności warto zająć się talizmanami, odblokowywanymi poprzez odwiedzanie kapliczek Inari i kapliczek Shinto. Amulety w mniej bezpośredni sposób przekładają się na walkę i są zdecydowanie mniej odczuwalne.

Wszystko o rozwijaniu Jina znajdziesz na tej stronie: Ghost of Tsushima - rozwój postaci

W kwestii ulepszania ekwipunku również warto wiedzieć, na czym najlepiej się skupić. Przede wszystkim ulepszaj miecz i sztylet tanto - nie ma możliwości, że niepotrzebnie wydasz zasoby, bo Jin ma tylko jedną parę miecza i sztyletu w grze.

g6

Zbroję ulepszaj dopiero wtedy, gdy znajdziesz dopasowany do ciebie egzemplarz, natomiast w łuki inwestuj wtedy, gdy często korzystasz z nich podczas walki.

Dobrym pomysłem jest udanie się do trapera i zwiększenie pojemności różnego typu ekwipunku. Płacimy tutaj skórami drapieżników, czyli zasobem, który nie jest nigdzie indziej potrzebny.

Wszystko o ulepszaniu przedmiotów: Ghost of Tsushima - ulepszanie przedmiotów

Jeśli szukasz więcej wskazówek do gry, sprawdź nasz kompletny poradnik do Ghost of Tsushima - znajdziesz tu opis przejścia, wszystkie sekrety oraz mnóstwo podpowiedzi związanych ze światem i rozgrywką.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami