Ubisoft zwolnił dyrektora kreatywnego Assassin's Creed Valhalla, Ashrafa Ismaila

Po dochodzeniu w sprawie nadużyć.

Ashraf Ismail, który pełnił rolę dyrektora kreatywnego kilku części Assassin's Creed, został formalnie zwolniony przez firmę Ubisoft. Deweloper już w czerwcu poinformował, że odchodzi z zespołu z powodu „problemów osobistych”.

Ismail został wtedy oskarżony przez wiele kobiet o ukrywanie faktu, że jest żonaty. Jak wynika z maila, który otrzymali pracownicy firmy, decyzja Ubisoftu jest wynikiem „dochodzenia przeprowadzonego przez zewnętrzną firmę”.

Ismael
Ashraf Ismail

„Po śledztwie zadecydowano, że praca Ashrafa w Ubisofcie musi zostać zakończona” - głosi wspomniana wiadomość, do której dotarło Kotaku. „Nie możemy ujawnić żadnych szczegółów o tym poufnym dochodzeniu”.

Kobiety, które oskarżyły dewelopera o nieodpowiednie zachowanie, twierdziły, że Ismail kontaktował się z nimi prywatnie, kiedy dowiedział się, że są miłośniczkami serii Assassin's Creed.

Dyrektor kreatywny serii ujawniał też podobno w rozmowach poufne szczegóły cyklu, które miały pozostać wewnątrz firmy. Chodzi między innymi o fakt, że twórcy Origins rzekomo planowali początkowo, aby bohaterką gry była Aya, żona Bayeka.

Ismail obrał rolę dyrektora kreatywnego przy produkcji Assassin's Creed 4: Black Flag, Assassin's Creed Origins i nadchodzącego Assassin's Creed Valhalla.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Eurogamer.net

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami