Ghost of Tsushima - rozwój postaci

Ulepszanie bohatera.

W toku przygody w Ghost of Tsushima możesz rozwijać głównego bohatera, by lepiej radzić sobie w walce i zwiększyć radość z eksplorowania otwartego świata. Na tej stronie poznasz wszystkie metody na rozwój postaci.

Podstawowy aspekt rozwoju Jina związany jest z poziomami legendy oraz kupowaniem nowych technik. Są jeszcze gorące źródła i bambusy, które dodatkowo ulepszają bohatera. Wszystkie te elementy opisujemy poniżej.

Poziom legendy a rozwój bohatera

Wykonując zadania w Ghost of Tsushima i podejmując się różnych aktywności w otwartym świecie, stopniowo zwiększasz poziom swojej legendy. Kolejne rangi gwarantują ci zwiększenie paska życia oraz hartu ducha, a także odblokowanie nowych broni, więc bohater staje się coraz lepszy niemal bez ingerencji gracza.

Kwestie rang i nagród za nie opisujemy na naszej stronie o poziomie legendy.

Nowe bronie, które w znaczący sposób wpływają na zwiększenie skuteczności walki, zdobywasz na drugim, trzecim, czwartym, piątym i szóstym poziomie.

Jako pierwsze otrzymasz ostrze kunai, a potem sam wybierasz, który gadżet najbardziej cię interesuje. Ekran wyboru nowej broni wyświetli się sam po osiągnięciu odpowiedniego poziomu:

r1

Nowe techniki i zdolności

W miarę postępów w ramach danego poziomu legendy, zdobywasz wiele punktów technik, za które możesz kupować ulepszenia.

Punkty techniki (1) to niewielkie kropki na półkolu obrazującym postępy danej rangi. Zobaczysz je, kiedy otworzysz mapę.

r6

Punkt zdobywasz, kiedy pasek doświadczenia (okrąg wokół sylwetki postaci) dotrze do tego punktu.

Aby rozwinąć bohatera poprzez kupno nowych technik, otwórz mapę, a potem przejdź do zakładki Techniki. Możesz tutaj odblokować umiejętności z trzech kategorii: Samuraj, Postawy i Duch.

r3

Jeżeli nie wiesz, na co wydać punkty, sprawdź naszą stronę o technikach i najlepszych zdolnościach.

Gorące źródła i stojaki bambusowe

Ważnym elementem rozwoju postaci jest zwiększanie paska życia oraz hartu ducha. Jak już wspomnieliśmy, dzieje się to samoczynnie po osiągnięciu niektórych poziomów, ale możesz też korzystać z gorących źródeł i stojaków bambusowych, by dodatkowo rozwinąć postać w tym obszarze.

Gorące źródła (2) to lokacje poukrywane na mapie. Wystarczy znaleźć takie źródło i się w nim wykąpać, aby uzyskać premię do życia. Pasek zwiększa się tylko o drobny fragment, ale kąpiąc się w wielu miejscach możesz finalnie otrzymać bardzo duży bonus do zdrowia.

r4

Zobacz, gdzie znajdują się wszystkie gorące źródła w Ghost of Tsushima.

Do zwiększania hartu ducha służą stojaki bambusowe (3) - to również niewielkie obiekty poukrywane na mapie.

r5

Po znalezieniu stojaka, musisz wziąć udział w minigrze i przeciąż kilka serii bambusów, naciskając szybko przyciski na ekranie. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie o harcie ducha i jego zwiększaniu.

Sprawdź też, gdzie na mapie znajdują się wszystkie stojaki bambusowe.

Następnie: Ghost of Tsushima - poziom legendy: co daje, rangi i nagrody

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - łuczarka: jak ulepszyć łuk

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami