Aż 35% nabywców Horizon Zero Dawn na PC grało w ten tytuł na PS4

Wynika z analizy serwisu PlayTracker.

Komputerowa wersja Horizon Zero Dawn cieszy się dużym zainteresowaniem nawet wśród osób, które zagrały już w produkcję na PlayStation 4. Według gromadzącego dane z różnych platform serwisu PlayTracker, to aż 35 proc. nabywców edycji PC na Steamie.

Serwis twierdzi, że to znacznie wyższy odsetek niż zazwyczaj występuje w podobnym przypadku. Porównywalnym, nieco większym zainteresowaniem na PC cieszyło się tylko GTA 5, które kupiło ponad 35 proc. nabywców wersji na pozostałe platformy.

PlayTracker podaje też inne przykłady - w przypadku Final Fantasy 15 było to ok. 9 proc., Rise of the Tomb Raider to ok. 7 proc., a Monster Hunter World ok. 6 proc.

Mimo wysokich ocen od krytyków, komputerowy port Horizon Zero Dawn boryka się z licznymi problemami technicznymi, np. spadkiem płynności czy zacinaniem się gry. Z niejasnych powodów w wersji PC brakuje też deformacji śniegu. Twórcy pracują nad rozwiązaniem kłopotów.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami