Ekskluzywność gier na PS4 i PS5: Sony stara się o umowę z każdym znaczącym wydawcą?

Tak twierdzi dziennikarz.

Firma Sony negocjuje z każdym dużym zewnętrznym wydawcą, by uzyskać różnego rodzaju ekskluzywność czasową na PS4 i PS5 - twierdzi były dziennikarz Game Informer i współprowadzący podcast Kinda Funny, Imran Khan. Koncern ustala podobno takie kwoty, że Microsoftowi trudno zaproponować konkurencyjną cenę.

Khan stwierdził niedawno podczas wspomnianego programu, że Sony ma czasową wyłączność na nadchodzące duże gry. Teraz rozwinął myśl na łamach forum ResetEra.

- Nie ma takiego znaczącego zewnętrznego wydawcy, którego Sony nie zapytało, jaki interes może z nim ubić - mówi dziennikarz. - W niektórych przypadkach mowa o zawartości [gier - red.], w niektórych o zawartości i samej grze.

pad1
Zaczęło się od czasowej wyłączności bety Marvel's Avengers, a także całkowitej wyłączności postaci Spider-Mana. Są też inne bonusy

- To nie tak, że Microsoft nie chciał zaproponować swoich ofert. Po prostu nie chciał płacić ceny wyjściowej, bo Sony było pierwsze, i to z bardzo wysokimi kwotami.

Khan uważa, że w najbliższych latach coraz częściej będziemy słyszeć o „PlayStation Advantage” (bonusach dla posiadaczy PS4 i PS5) oraz „konsolowej wyłączności”.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami