Robert Lewandowski będzie współtworzył gry o piłce nożnej

Produkcje zupełnie inne niż dotychczas.

Robert Lewandowski podpisał umowę inwestycyjną z firmą Movie Games, na mocy której powstanie nowa spółka, zajmująca się wydawaniem gier o piłce nożnej - informuje serwis Wirtualne Media. Polski sportowiec zajmie się nie tylko wsparciem finansowym, ale też wizerunkowym oraz merytorycznym, czyli doradztwem.

Piłkarz twierdzi, że „od dłuższego czasu obserwuje rynek gier komputerowych” i „widzi ogromny potencjał w tym segmencie”. Szczególnie że produkcje współtworzone przez Lewandowskiego mają pokazać piłkę nożną „od kuchni”.

lewy2
Nie liczy się tylko to, co na boisku - przekonuje „Lewy”

- Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie - tłumaczy Filip Szklarzewski, przyszły prezes nowej spółki. - Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji.

Szklarzewski wspomniał też o inspiracjach „Ostatnim tańcem” - serialem dokumentalnym o karierze Michaela Jordana i koszykarskiej drużynie Chicago Bulls. Wydarzenia na boisku były tu tylko tłem historii.

lewy3
To będzie pierwszy projekt Movie Games, związany ze sportem

Movie Games to spółka notowana na warszawskiej giełdzie. Po ogłoszeniu informacji, kurs wzrósł dziś o ponad 15%.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Wirtualne Media

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami