Microsoft nie planuje zmian w Xbox Live i Xbox Live Gold

Odpowiedź na niedawne pogłoski.

Microsoft poinformował, że nie planuje zmienić nazwy Xbox Live ani porzucić Xbox Live Gold. To odpowiedź na ostatnie plotki, powstałe po tym, jak w nowej umowie świadczenia usługi zamiast nazwy abonamentu pojawiło się ogólne określenie „sieciowa usługa Xbox”.

Według innych doniesień, Microsoft miał rozważać zakończenie działania Xbox Live Gold, jednak przedstawiciel koncernu zdementował pogłoski. „Na tę chwilę nie mamy w planach kończyć działania Xbox Live Gold. To ważna część ekosystemu Xbox i będzie nią także w przyszłości” - oświadczył w odpowiedzi na pytanie serwisu The Verge.

obraz1
Multiplayer w Halo Infinite będzie free-to-play

Microsoft nie zaprzeczył natomiast, że w przyszłości może dojść do zniesienia opłat za multiplayer na konsolach Xbox. Aktualnie, aby grać na Xboksie przez sieć, należy wykupić abonament Xbox Live Gold. Nie trzeba tego natomiast robić, bawiąc się online na Windowsie 10 w gry działające w ramach Xbox Live.

Pozostaje jeszcze kwestia Halo Infinite. Microsoft zapowiedział, że tryb sieciowy gry będzie działać w modelu free-to-play. W obecnej sytuacji oznaczałoby to, że gracze na PC będą bawić się zupełnie za darmo, natomiast posiadacze Xboksów nie, ponieważ staną przed koniecznością wykupienia abonamentu Xbox Live.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: The Verge

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami