Gra z PS Plus jest tak popularna, że nie wytrzymują serwery

Fall Guys to nowy hit.

Fall Guys to imprezowa gra multiplayer, która zadebiutowała 4 sierpnia na PC oraz PS4, a ponadto trafiła do nowej oferty PS Plus. Produkcja zdobyła taką popularność, że serwery są przeciążone, utrudniając lub całkowicie uniemożliwiając zabawę.

Twórcy Fall Guys ze studia Mediatonic twierdzą, że zaraz po premierze do gry dołączyło ponad 120 tysięcy osób, co natychmiast wywołało problemy z połączeniem.

Kłopoty z serwerami przedłużały się, więc deweloperzy zdecydowali się nawet na zablokowanie możliwości zakładania nowych kont na PS4 oraz wyłączenie matchmakingu, by mieć czas na optymalizację i zwiększenie przepustowości.

Wynik 120 tys. graczy na start jest o tyle imponujący, że jeszcze kilka tygodni przed premierą nie mówiło się o imprezowej produkcji zbyt głośno. Fall Guys miało jednak osobliwą kampanię marketingową. Twórcy ofiarowali dostęp do bety małym i dużym streamerom, którzy rozdawali kody widzom, w wyniku czego jeszcze przed debiutem gra była jedną z najchętniej oglądanych pozycji na Twitchu.

W Fall Guys 60 postaci, przypominających kolorowe fasolki, walczy o pozostanie na planszy, biorąc udział w szalonych wyścigach z przeszkodami lub unikając przyrządów, strącających bohaterów z planszy.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami