FIFA 21 pozbywa się irytującej i toksycznej cieszynki

Ale dodaje nową, z podobnym potencjałem.

W ramach walki z toksycznością graczy, Electronic Arts usunęło z FIFA 21 cieszynkę, uznawaną za społeczność za jedną z najbardziej irytujących. Mowa o uciszaniu kibiców.

Cieszynkę o oryginalnej nazwie „Shush” można zobaczyć na poniższym nagraniu. Animacja jest o tyle specyficzna, że można jej używać podczas biegu, co znacznie wydłuża przerwę w rozgrywce i zazwyczaj wykorzystywane jest po to, by zirytować oponenta po strzeleniu bramki - jeżeli zdobywca gola nie zdecyduje się na pominięcie, przeciwnik musi obejrzeć celebrację.

Electronic Arts usunie też z puli cieszynek „A-OK”, gest autorstwa Dele Alliego, przypominający nieco znak OK, ale z „O” przyłożonym do oka. Nie jest jednak jasne, czemu twórcy zdecydowali się na taki krok, jako że celebracja nie jest kojarzona w społeczności FIFA z toksycznością.

Być może rezygnacja z „A-OK” wynika z tych samych powodów, dla których z Call of Duty Modern Warfare usunięto gest OK. Symbol jest bowiem kojarzony z ideologią „białej supremacji”.

FIFA 21 otrzyma też kilka nowych cieszynek, przy czym jedna wydaje się mieć szczególny potencjał na nadużywanie w celu irytowania przeciwników. Chodzi o „beksę” Kyliana Mbappe:

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami