FIFA 21 - gameplay prezentuje zmiany w rozgrywce

Zwinny drybling, kierunkowe rozegranie i inne.

Electronic Arts podzieliło się oficjalnym zwiastunem rozgrywki FIFA 21, wprowadzającym w najważniejsze modyfikacje podstaw zabawy.

Jedną z nowości jest system zwinnego dryblingu, umożliwiający „popisanie się doskonałą pracą nóg”, by w sprytny sposób ominąć obrońcę. Sztuczkę wykonujemy bardzo łatwo, po prostu trzymając prawy bumper (R1 na PS4) i poruszając lewym analogiem.

Kierunkowe rozegranie pozwala natomiast sterować zawodnikami bez piłki, polecając się im udać w dowolnym kierunku, a nie tylko do przodu, jak poprzednio. Piłkarze klasy światowej zachowują się również mądrzej na boisku: przykładowo napastnicy czekają z wybiegnięciem, żeby uniknąć spalonego, a obrońcy blokują efektywniej.

Zobacz: Graliśmy w FIFA 21 - co się zmieniło?

Jest jeszcze system naturalnej kolizji, urealniający walkę o bezpańską piłkę, kilka nowych sztuczek technicznych czy możliwość włączenia „ręcznych” strzałów głową.

f5
Na zmiany w grafice musimy poczekać do wersji next-genowej

FIFA 21 zadebiutuje 9 października na PC, PS4, Xbox One i Switch, a potem trafi na nową generację konsol.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami