PlayStation z najlepszym kwartałem w historii pod względem finansowym

Pandemia pomogła zwiększyć sprzedaż?

Sony przedstawiło wyniki finansowe PlayStation w miesiącach od kwietnia do czerwca. Wynika z nich, że z biznesowego punktu widzenia był to najlepszy kwartał w historii wszystkich generacji konsoli. Przychód wyniósł 5,63 miliarda dolarów, a zysk - 1,152 miliarda dolarów.

Od kwietnia do czerwca PlayStation sprzedało w sumie około 91 milionów egzemplarzy gier. Także pod tym względem był to najlepszy okres w historii koncernu . W dużym stopniu do sukcesu przyczyniła się premiera The Last of Us 2 (ale - warto zaznaczyć - już nie Ghost of Tsushima, które ukazało się dopiero w lipcu). Co ciekawe, aż 74 proc. kopii gier sprzedano w postaci cyfrowej.

Równie owocnie przedstawia się sprzedaż konsol. W drugim kwartale bieżącego roku PlayStation 4 rozeszło się w nakładzie 1,9 miliona egzemplarzy. To wyraźnie lepszy wynik niż ten osiągnięty w poprzednim kwartale (1,4 miliona), choć nie aż tak dobry, jak w analogicznym okresie ubiegłego roku fiskalnego (3,2 miliona). Do tej pory konsola sprzedała się w liczbie 112,3 miliona sztuk.

Widać także wyraźny wzrost PlayStation Plus. W omawianym okresie usługę wykupiło 44,9 miliona graczy, co stanowi rekord. Dla porównania, w analogicznym kwartale ubiegłego roku fiskalnego na nabycie abonamentu zdecydowało się 36,2 miliona osób.

plus
Żółty plus przyciąga coraz więcej osób

PlayStation powoli zbliża się do udziału na poziomie 50 proc. w przychodach Sony. Jednym z najważniejszych wydarzeń w najbliższych miesiącach będzie, rzecz jasna, premiera PlayStation 5. Można się spodziewać, że spowoduje ona gwałtowny wzrost w sprzedaży zarówno konsol, jak i gier.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: VG247

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami