Microsoft sprytnie odpowiada Sony: na Xbox Series X można używać padów od Xbox One

Szybki kontratak.

Brytyjski oddział Xbox przypomniał na Twitterze, że Xbox Series X będzie kompatybilny z kontrolerami do Xbox One. Wpis prawdopodobnie nie jest przypadkowy, bo opublikowano go zaledwie kilka godzin po informacji Sony, że next-genowe gry na PS5 nie będą współpracować z DualShockiem 4.

Do padów obsługiwanych przez Series X należą oficjalne kontrolery Xbox, kontroler adaptacyjny, bezprzewodowe pady z serii Elite, a nawet urządzenia firmy zewnętrznej - Scuf.

Kontroler do Xbox Series X nie oferuje nowych funkcji, które wpływają na rozgrywkę, natomiast DualSense wyposażono w kilka nowości, które będą wykorzystywane w grach na PS5. Mowa między innymi o adaptacyjnych triggerach czy nowemu systemowi wibracji.

Właśnie nowymi możliwościami pada Sony usprawiedliwia brak kompatybilności DualShocka 4 z grami na PS5: „Sądzimy, że gry na PS5 powinny wykorzystać funkcje, które wprowadzamy do platformy, włączając w to opcje związane z kontrolerem DualSense” - tłumaczy firma.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami