PS5 Pro wspomniane w patencie Sony?

Słabsza i mocniejsza wersja konsoli.

Sony zarejestrowało patent, wskazujący na plany stworzenia mocniejszej wersji niesprecyzowanej konsoli, która miałaby dysponować kilkoma układami graficznymi. Być może chodzi o PS5 Pro.

Dokument dotyczy co prawda głównie streamowania za pośrednictwem chmury, ale wspomina też o dwóch edycjach konsoli - jednej w wersji „light”, a także drugiej, „wysokiej klasy”. Dzięki kilku GPU, mocniejsze urządzenie mogłoby zwiększyć wydajność, bez konieczności inwestycji w całkiem nowy układ.

ps7
Do premiery nowej generacji konsol zostało już niewiele czasu

„Technika układu scalonego może być użyta w konsolach do gier wideo” - czytamy w dokumencie złożonym w amerykańskim urzędzie patentowym. „W szczególności, pojedynczy układ może być użyty w konsoli w wersji »light«, a wiele układów w konsoli wysokiej klasy, z większą mocą obliczeniową i pojemnością niż edycja »light«”.

„System wysokiej klasy może również dysponować większą ilością pamięci (np. RAM), a ponadto innymi funkcjami, zoptymalizowanymi pod rozgrywkę w chmurze” - opisano w dalszej części.

pss
Trudno uwierzyć, aby konsole nie miały otrzymać mocniejszych odpowiedników po kilku latach

Należy oczywiście zaznaczyć, że to tylko patent, a więc pomysł w nim opisany nie musi zostać zrealizowany przez Sony. Jeżeli PS5 Pro faktycznie powstanie, koncern zdecyduje się na ujawnienie konsoli zapewne dopiero dłuższy czas po premierze podstawowej wersji, aby nie zniechęcać do zakupu bazowej edycji.

Źródło: patent

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami