Gry na PS5 nie będą kompatybilne z padem od PS4

Potrzebny będzie DualSense.

Sony ujawniło, które akcesoria do PlayStation 4 będą kompatybilne z PS5. Okazuje się, że gry na nową konsolę nie obsłużą DualShocka 4.

Ze „starym” padem na PS5 zagramy wyłącznie w tytuły z PlayStation 4, w ramach wstecznej kompatybilności. DualShock 4 nie zadziała jednak z żadną grą powstałą z myślą o PlayStation 5.

ds
Wygląda na to, że wiele gier na PS5 będzie wykorzystywać nowe funkcje DualSense

„Sądzimy, że gry na PS5 powinny wykorzystać nowe możliwości i funkcje, które wprowadzamy do platformy, włączając w to opcje związane z kontrolerem DualSense” - tłumaczy Sony w oficjalnym wpisie.

Z PlayStation 5 będą natomiast współpracować licencjonowane kierownice, arcade sticki, a także oficjalne zestawy słuchawkowe (również firm zewnętrznych), podłączane za pomocą USB lub audio jacka.

slu
Do PS5 można podpiąć ulubione słuchawki

Do PS5 podłączymy też kontrolery PS Move i PSVR Aim, na których zagramy w kompatybilne gry z PS4. Z konsolą zadziała też PlayStation Camera, ale trzeba będzie dokupić specjalny adapter.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami