Telewizory "gotowe na PS5" już w sprzedaży - z obsługą 4K i 120 FPS

Oficjalne produkty Sony.

Sony ujawniło nową linię telewizorów, przedstawianych przez firmę jako „gotowe na PlayStation 5”. Urządzenia integrują się w specjalny sposób z konsolą oraz dysponują specyfikacją przystosowaną do grania.

Pierwsze dwa modele dostępne już do kupienia to Sony Bravia ZH8 8K HDR i Sony Bravia XH90 4K HDR. Pierwszy kosztuje ok. 30 tys. zł, a drugi ok. 10 tys. zł. Przekątna w obu przypadkach wynosi 75 cali.

bra1

Oba telewizory korzystają z techniki Full Array LED, która kontroluje podświetlenie w niezależnych, wydzielonych sekcjach ekranu, sprawiając rzekomo, że „ciemne miejsca są jeszcze ciemniejsze, a jasne jeszcze jaśniejsze”.

Do tego tryb Bravia Game, pozwalający uzyskać rozgrywkę ze zminimalizowanym opóźnieniem, a także na włączenie konsoli i telewizora jednym przyciskiem na kontrolerze. Gracze mogą też sterować PlayStation 5 za pomocą pilota.

bra2

Telewizory z nowej serii obsługują do 120 klatek na sekundę. XH90 oferuje rozdzielczość 4K, a ZH8 aż 8K.

Źródło: Sony

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami