Microsoft zrezygnuje z płatnego grania online - twierdzi znany dziennikarz

Xbox Live Gold zostanie podobno anulowane.

Jeff Grubb z serwisu VentureBeat twierdzi, że Microsoft wkrótce zrezygnuje z usługi Xbox Live Gold, co sprawi, że rozgrywka sieciowa na konsolach koncernu - w tym oczywiście Xbox Series X - będzie całkowicie darmowa.

Xbox Live Gold to odpowiednik PS Plus z konsol Sony. Opłacanie abonamentów pozwala na grę multiplayerową, a dodatkowo zapewnia comiesięczny pakiet gier.

Grubb, który jest jednym z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, nie ujawnił dodatkowych szczegółów, ale podkreślił, że Microsoft do zabawy sieciowej nie będzie wymagał subskrypcji Game Pass Ultimate, jak podejrzewali niektórzy gracze.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Microsoft wycofał ze sprzedaży Xbox Live Gold na 12 miesięcy. Być może to właśnie przygotowania do rezygnacji z usługi.

Reklama

Skocz do komentarzy (29)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (29)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami