EA chce przejmować nowe studia

Firma jest gotowa na zakupy.

Podczas konferencji dla inwestorów, Electronic Arts poinformowało, że jest aktualnie „bardziej gotowe niż kiedykolwiek wcześniej” do przejmowania nowych studiów. Firma nie skomentowała jednak w bezpośredni sposób doniesień o ewentualnym kupnie Warner Bros. Interactive Entertainment.

Dyrektor finansowy Electronic Arts - Blake Jorgensen - zaznaczył, że EA, jako jeden z największych koncernów w branży, niemal zawsze ma możliwość przyjrzenia się aktualnym ofertom kupna firm.

- Jesteśmy miejscem, który na długo staje się domem dla osób, które chcą sprzedać swój biznes. Mamy szansę przyjrzeć się niemal wszystkim ofertom - powiedział Jorgensen.

Przedstawiciel EA nie odniósł się do wieści dotyczących Warner Bros., ale zaznaczył, że poprzednie przejęcia studiów poprzedzała długa współpraca z tymi zespołami. Electronic Arts nie jest też podobno zainteresowane przejmowaniem praw do gier, a jedynie nabywaniem talentu.

ds
Dużej części graczy EA kojarzy się z kupowaniem i zamykaniem studiów. Najbardziej znanym przypadkiem było znane z Dead Space Visceral Games

Te wypowiedzi mogą sugerować, że Electronic Arts nie zamierza wykupić Warner Bros. Interactive Entertainment.

Źródło: GameSpot

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami