Steam utrudnia zmianę regionu, by uniemożliwić tańsze zakupy

Walka z transakcjami w innych walutach.

Valve wprowadziło na Steamie nowy sposób walki ze zmianą regionu w celu tańszego kupowania gier. Od teraz wszystkie transakcje muszą być przeprowadzane za pomocą metody płatności właściwej dla regionu użytkownika.

Ceny gier na słynnej platformie dystrybucji cyfrowej różnią się w zależności od państwa lub obszaru, co w teorii miało dostosować koszt produkcji do sytuacji ekonomicznej danego kraju - przykładowo w Rosji tytuły są zazwyczaj tańsze niż w Europie Zachodniej.

Część użytkowników używa jednak VPN w celu ukrycia swojej prawdziwej lokalizacji (poprzez numer IP), a następnie zmienia region na Steamie, by nabyć dany tytuł - na przykład - w rublach, często wydając mniej pieniędzy.

Teraz jednak wszystkie zakupy muszą być realizowane za pomocą metody płatności dostępnej w kraju użytkownika. Region można nadal zmodyfikować w ustawieniach konta, ale wymagana jest weryfikacja za pomocą płatności przypisanej do państwa, w którym mieszkamy.

steam_logo2
Tańsze zakupy na Steamie będą utrudnione

Nie pomoże więc ukrywanie lokalizacji za pomocą VPN, ponieważ, jeżeli zechcemy kupić grę w rosyjskim Steamie, będziemy musieli uiścić opłatę za pomocą karty płatniczej, która jest zarejestrowana na adres w Rosji.

Nie brakuje jednak krytyków nowego rozwiązania. Niektórzy zwracają uwagę, że wprowadzony system wyklucza graczy z krajów, których metody płatności nie są dostępne na platformie Valve.

Źródło: Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami