PS5 wywołuje większą ekscytację niż Xbox Series X - wynika z sondy

Próba nie była jednak zbyt duża.

Zdecydowana większość graczy czeka bardziej na PlayStation 5 niż na Xbox Series X - dowiadujemy się z nowych badań. Za konsolą Sony opowiedziało się 84 proc. zapytanych osób, a za sprzętem Microsoftu 15 proc.

Sondę przeprowadziła firma Experience12, a respondenci musieli odpowiedzieć, która nadchodząca konsola wywołuje u nich większą ekscytację. Należy jednak zaznaczyć, że próba nie była zbyt duża ani zróżnicowana. Za pośrednictwem sieciowych kanałów festiwalu Comic Con przepytano 3000 fanów popkultury, pochodzących z Wielkiej Brytanii.

37 proc. osób planuje kupić wybraną konsolę na premierę, 9 proc. w przeciągu miesiąca, 12 proc. w trakcie pierwszych trzech miesięcy, a 26 proc. do pół roku po wejściu na rynek.

Autorzy sondy zapytali też respondentów o najbardziej oczekiwane gry. W pierwszej piątce znalazły się aż dwa polskie tytuły:

  1. Cyberpunk 2077
  2. Marvel's Avengers
  3. Tony Hawk's Pro Skater 1+2 Remaster
  4. Dying Light 2
  5. Halo Infinite

Źródło: MCVUK

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami